• |
ide | kryesore

Rama tërhiqet/ Fshin urgjent hartën ku Kosova përfshihej brenda Serbisë

Arkiva, Të fundit

Kryeministri hodhi sot në faqen e tij zyrtare një video ku tregonte për një investim për furnizim me ujë, ku gabimisht ka përdorur një hartë në të cilën Kosova paraqitej si pjesë e hartës së Serbisë.Menjëherë sidomos në Prishtinë shpërthyen kritikat. Kështu Arben Gashi deputet i LDK-ja në një deklaratë për Gazetën Express tha se Ramës nuk i falen gabimet të tilla. “Nuk i falet edhe nëse është e paqëllimshme që kryeministri i Shqipërisë me bë asi gabime” ta ai.


Lexo me tej:


Shokon Rama: Publikon një foto me hartën ku Kosova është pjesë e Serbisë

Dhe sipër të treguar se ishte vërtet një lapsus zyra e shtypit në kryeministri ka ndërhyrë duke edituar videon, dhe duke e shkurtuar atë për të mos u parë e gjithë harta ku Kosova përfshihej në Serbi.

6 Comments

  1. kush mendon se i bo “pa dashje” eshte super-naiv ose dyrdyl
    po vazhdoni mbajeni, se komb karmunist, tu vdek per buk ene pastrojshit pa lek bunkeret, cdo te diele
    rrac muti

  2. KY MASKARA KY ESHTE TRADHETAR I KOMBIT SHQIPTAR MBANJE MEND KY ESHTE GREK ME GJAKE E RUS ME BINDJE KY NUK E DO SHQIPERI E KAME THENE E STERTHEN QE KUR GATOJ GJELLEN E PRISHUR SI KRYEGUZHINJER PER COPTIMIN E KOSOVES E ME VONE DERI NE SHKUMBIN DHE ME VONE SIPAS MENDIMIT TE TIJ.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu