• |
ide | kryesore

Video/ Kualifikueset zbardhin dilemën e fundit: Ramsey tërheq Uellsin në Euro 2020

F1, Sport, Video

Mbrëmja e fundit e kualifikueseve për në Euro 2020 ka dhuruar spektakël e gola dhe skuadrën e fundit të paqartë që është kualifikuar tashmë në fazën finale të turneut. I vetmi verdikt për tu përcaktuar, në pritje të 4 vendeve të fundit që do të dalin nga playoff, ishte ai i grupit E. Me Kroacinë e Brozovic, kalon Uellsi i juventinit Ramsey, me golat e të cilit britanikët thyejnë Hungarinë, që kalohen edhe nga Sllovakia, që në ndeshjen tjetër fitoi kundër Azerbaixhanit.


Në tetë sfidat e tjera të mbrëmjes, për tu regjistruar janë goleadat e Belgjikës, e vetmja skuadër që mori 10 fitore në 10 si Italia, që shpartalloi Qipron, Hollanda përballë Estonisë e Gjermanisë ndaj Irlandës së Veriut dhe Rusisë në San Marino.

REZULTATET

EURO – QUALIFICATION:: GROUP C
Germany 6 – 1 N.Ireland
Netherlands 5 – 0 Estonia
EURO – QUALIFICATION:: GROUP E
Slovakia 2 – 0 Azerbaijan
Wales 2 – 0 Hungary
EURO – QUALIFICATION:: GROUP G
North Macedonia 1 – 0 Israel
Latvia 1 – 0 Austria
Poland 3 – 2 Slovenia
EURO – QUALIFICATION:: GROUP I
Belgium 6 – 1 Cyprus
San Marino 0 – 5 Russia
Scotland 3 – 1 Kazakhstan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu