• |
ide | kryesore

Itali, shqiptari kapet me gjysmë kilogrami kokainë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoritetet italiane arrestuan një shtetas shqiptar pasi gjetën në makinën e tij gjysmë kilogrami kokainë dhe 1500 euro cash në dalje të qytetit të Bolzanos.

Gjatë një kontrolli të rastësishëm 39 vjeçari rezultoi se ishte emigrant i paligjshëm në Itali dhe se automjeti me të cilin po lëviste i përkiste një tjetër shqiptari.


Nga kontrolli i veturës iu gjetën 7 pako kokainë në kroskot gati për tu shitur.

Policia vijoi hetimet brenda shtëpisë së 39 vjeçarit në Modena ku gjeti mjetet e përdorura për matjendhe paketimin e drogës si dhe para të tjera cash.

Deri sa të përfundojnë procedurat hetimore për të, shqiptari do të kthehet për riatdhesimin në vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu