• |
ide | kryesore

Mos e besoni po deshët! Gent Cakaj thyen çdo rekord, organizon konferencë mbarë shqiptare ku flet vetëm vetë

-Instant, Të fundit

Shprehja e vjetër shqipe : “Bëmë baba të të ngjaj”, në ministrinë tonë të jashtme përkthehet: cakomë zëvendës të të ngjaj. Zv ministri i Ramës, Gent Caka jo vetëm po i ngjan shefit të tij, po në garën e delirit për të performuar para turmave po e kalon edhe vetë kryeministrin. Ai po organizon një konderencë me shqiptarët e rajonit, Kosovë, Mal i Zi, Maqedoni, axhendën e së cilës ka arritur ta sigurojë Lapsi.al, ku i ka ftuar bashkëkombasit për tu folur vetëm vete. Po të shihet programi i konferencës “Roli i Shqipërisë në promovimin e interesave kombëtare….” (faksimile poshte) Gent Cakaj flet vetëm vetë dhe u lë atyre që kanë marrë rrugën nga ana e anës të ndërhyjnë vetëm nga 5 minuta. E paparë, ai mban dhe fjalën hapse dhe fjalën mbyllëse, është edhe referues i vetëm në sy seksionet e vetme të konferencës. Mos e besoni po të doni, por një delir të dokumentuar e zeza mbi të bardhë as vetë shefi i tij nuk e ka demostruar deri më tani.

©Lapsi.al


12 Comments

    1. Ky duhet cuar ne klasen e V-te, te mesoj zgjedhimet, lakimet dhe kohet sepse flet ne paskajore. Bej cudi se si mund te pretendoje ky sharlatan se zoteron gjuhe te huaja, kur nuk zoteren dot gjuhen amtare!

  1. Aman, kjo eshte shume e shpifur. Ka degraduar tashme ne nje kopjac te keq, qe si hyn dreqit ne pune, shqiperise e Kosoves jo qe jo.

  2. Ky duhet cuar ne klasen e V-te, te mesoj zgjedhimet, lakimet dhe kohet sepse flet ne paskajore. Bej cudi se si mund te pretendoje ky sharlatan se zoteron gjuhe te huaja, kur nuk zoteren dot gjuhen amtare!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu