• |
ide | kryesore

‘Ke 30 minuta kohë…’, Meta: Një ambasadë ka kërcënuar zëdhënësin tim

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti, Ilir Meta ka denoncuar sot shantazhin që sipas tij i është bërë zëdhënësit të tij, Tedi Blushi nga një ambasadë e huaj në Tiranë.

Meta në postimin e tij thekson se ka kërkuar hetim të menjëhershëm për këtë ngjarje.


Ndërkohë që shton se Blushit i është kërkuar që të tërheqë postimin e tij brenda 30 minutash.

“Po, zëdhënësi im, z.Tedi Blushi është shantazhuar në emër të një Ambasade të huaj në Tiranë, që të tërheqë një postim të bërë sot paradite për shkak të detyrës brenda 30 minutash.

Kam kërkuar hetim të menjëhershëm.

Shpresoj të jetë lojë e Rilindjes por mjerë ata diplomatë që mund të kenë kërcënuar Zëdhënësin e Presidentit të Republikës”, shkruan Meta.

15 Comments

 1. Kjo nuk besoj se eshte pune e ndonje ambasade, pasi ambasada se pari nuk nderhyn ne kete forme ne asnje vend te botes, qofte edhe ne afrike dhe se dyti ka zyre shtypi qe nese ka ndonje gje per ta thene e thone zyrtarisht, referuar gjithmone rastit. Me shume besoj se do jete ndonje shurre ose ndonje zagar qe mban fijet e qeverise duke disinformuar ambasaden. Jo deri ne fund po tymin tja nxjerrin se keta palaco po mundohen ti luajne guret perpara se te vije ajo te ciles rilindja nuk guxon as ti permende emrin……… . Dhe e fundit, BRAVO TEDI BLUSHI.

 2. Do jene bythqirat si Sander Lleshaj qe i ben keto. Kane pare shume filma dhe je duket vetja mjeshtrra. Shpall zgjedhjet e parakohshme

 3. Shoqja Ambasade.

  Qelbesira Kryeminister na gezoi me nje Koncesion te Ri, ne fushen e shendetsise.

  Kincesionet vazhdojne me ritme te larta

  NUK ka Gjykata, sepae keshtu donte Qelbesira,

  Koncesionet Bordello te Udheheqesit tone Suprem, Jane nje menyre e mire per te vjedhur, per ate qe NUK pranoi veting per vote dhe shoket .

  Dhe ti Ambasade je bere shok me Qelbesiren

 4. Like floriri ilustron me se mire thenien: patriotizmi streha e fundit e maskarenjve.

  Ka 6muaj qei boni telef armiqt e jashtem qe si dun te miren Shqiperise.

  1. Nuk esht patriotizem te mbrosh kushtetuten eshte detyre o tunxh.
   Nuk ju del vesi me shkrujt parrulla po nuk e fsheh dot faktin qe keta miqte e jashtem me ramen e katandisen sistemin ne kte derexhe dhe tani duan ta faturojn ne venecie. I erdhi funi lojes skeni ku ta shtyni mo kanocen e reformes ne drejtesi. Eshte koha per ta hudh ne plehra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu