• |
ide | kryesore

Kriza politike/ I dërguari i DASH për Ballkanin Perëndimor bisedë telefonike me Presidentin Meta

Arkiva, Lajme, Të fundit

I dërguari special i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës Ilir Meta.

Nuk ka shumë detaje rreth bisedës që i dërguari special i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka zhvilluar me Kreun e Shtetit, por mendohet se situata politike në vend dhe rrugët për një zgjedhje të saj të kenë qenë në fokus të saj.

Lexo më tej: 

Ngërçi i Gjykatës Kushtetuese/ Ambasada e SHBA: Drejtojuni Komisionit të Venecias! 

Reagon ashpër Presidenca: Mjaft më me rregullat e ambasadës. Është koha për sundimin e ligjit 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu