• |
ide | kryesore

Presidenca pas shkarkimit të Besnik Muçit: Zero suprizë nga vettingu i Partisë!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenca ka reaguar menjëherë pas shkarkimit nga detyra të anëtarit të Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi.

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses Besnik Muçi, e djeg pasuria 


Reagimi i Tedi Blushit: 

ZERO SURPRIZË nga vettingu i Partisë. Pas dështimit të rrëmbimit flagrant të Gjykatës Kushtetuese, rikthehet skenari për bllokimin e këtij institucioni nga të njëjtët aktorë që e bllokuan për tre vjet. TURP! TURP! TURP!

4 Comments

  1. Po mire o car derri skraparit si e dekretove ti Besnik Mucin varfanjakun pa kaluar procesin e vetingut,apo kot per pordhe,Ketu e dekonspiron veten qe e do shume por shume fare reformen ne drejtesi.Me pelqejne komentet e atij vllahut Blushi,eshte inteligjent e kone besnike

    1. Meta e zgjodhi nga lista e ked o papagall me internet. Pse nuk pyet dvoranin derrin e partise se si e futi ne liste.
      Meta sdo reformen???pse po e do rama qe e futi ne ngerc cep e me cep deri sa te mbylli pazaret e tja shesi veliajt stafeten. .
      Meta me berishen jane kaluar o krric do behet senati e do jen senator deri sa te ngordhin e as qe do i rruhet per reforma apo drejtsi. E gjitha eshte nje loje po ty ste le sufllaqja me e pa

  2. Ky tipi seshte me prokuror qe kur ka bo betimin si gjykates. Ne momentin qe eshte betuar gjykates seshte me subjekt per kontroll dhe vetingu esht nul dhe ska vlere .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu