• |
ide | kryesore

Reagon ashpër Presidenca: Mjaft më me rregullat e ambasadës. Është koha për sundimin e ligjit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenca reagoi menjëherë pasi ambasada amerikane në Tiranë kërkoi që situata në Gjykatën Kushtetuese të zgjidhet me një opinion të Komisioni të Venecias.


Ngërçi i Gjykatës Kushtetuese/ Ambasada e SHBA: Drejtojuni Komisionit të Venecias! 


Zëdhënësi Tedi Blushi tha se ‘tymi i Venecias’ është turpi më i fundit i një grupi të strukturuar diplomatik në Tiranë.

Reagimi

Garantët e veprimeve të paligjshme dhe mafioze të Dvoranit e kanë marrë mbrëmë përgjigjen zyrtare në një bisedë zyrtare tepër të përgjegjshme të Kryetarit të Shtetit.

Tymi i Venecias që hodhi me porosi të Ramës, Ambasadori në ikje i Agaçit pak ditë më parë, është turpi më i fundit i grupit të strukturuar diplomatik në Tiranë, bashkëfajtor për dhunimin sistematik të Reformës në Drejtesi dhe me qëllim kapjen e saj të plotë nga Regjimi monist i Edi Ramës.

Mjaft më “Rule of Embassy”. Është koha për “Rule of Law” si çdo vend demokratik.

Rruga e Elbasanit të çon në Elbasan dhe Rama e përdor dhe për në Xibrakë! Rruga e Kavajës të çon në Kavajë! Vetëm rruga e Kushtetutës na çon në Europën e Bashkuar!

12 Comments

    1. E di cfare eshte e trishtueshme qe vendi po shkon ne pikjate. Lufte e ulet politike per te shpetuar veten dhe gjene e vjedhur. Parodia eshte qe te gjithe jane hajdute por ca bejne sikur duan drejtesi dhe rregull dhe drama eshte qe njerezit e thjeshte po e pesojne. Nje gje eshte e sigurte kush rri pa u perfshire ne politike e peson

  1. Ore ju paska marre malli per Enverin me duket. Ai shau per 40 vjet SHBA dhe Europen dhe rezultati 40 izolim. Ja paskemi fut kot qe u morem me Enver Hoxhen per luften ndaj imperializmit amerikan se ai u ngjall perseri. Ketij presidenti po i vjen fundi se nuk eshte me i forte se Enveri.

  2. Bravo presidenca ketyre bythkuqeve u foli tito stalini brezhnjevi Maoceduni e tani amerika ja ku jemi sot
    Fuck them all

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu