• |
ide | kryesore

Spekullimi/ Gazeta “Koha Jonë” boton foton e ambasadorit Soreca me zyrtaren e rilindjes

-Instant, Paparazzi, Të fundit

Në kohën që në të gjitha mjediset politike dhe gazetareske po qarkullon thashethemi pa asnjë provë, se ekziston videoja e një zyrtareje të Rilindjes që ka një lidhje të veçantë me një diplomat të lartë, gazeta Koha Jonë i ka hedhur benzinë zjarrit të spekulimeve.

Sot pasdite në faqen e saj online gazeta ka hedhur një foto të ambasadorit të BE, Soreca me zëvendës ministren e brendëshme Romina Kuko. Gazeta, shumë e afërt me qëndrimet e Presidentit Meta e ka shoqëruar foton me një tekst sa të pakuptimtë po aq edhe të mbushur me aluzione.


“Ambasadori i BE në Tiranë Soreca mbetet i përkushtuar për ta ndihmuar ministrinë e brendshme në luftën kundër krimit. Takimet e ambasadorit Soreca në këtë ministri janë të vazhdueshme, ndryshe nga parardhësja e tij, Vlahutin e cila vizitonte me shumë ministrinë e Transportëve të asaj kohe, duke qenë pasionante për infrastrukturën moderne” shkruhet në tekstin ku kuptohet qartë se fokusi nuk ka të bëjë aspak me përkushtimin e luftës ndaj krimit.

Duket qartë se në ky lloj ushtrimi i profesionit të gazetarit nuk ka asgjë të përbashkët me raportimin e fakteve reale, por ai i shërben më shumë situatës së ngarkuar të debatit që po zhvillohet lidhur me diplomatët e kapur nga Rama të cilët presidenti meta i etiketoi sot si një “grup të strukturuar”

©Lapsi.al

16 Comments

  1. Nuk ndertohen institucione me mjerane, qe s’kane asnje neueon ne koke por hidhen ne sparkate ne cdo rast dhe kete e quajne zotesi?! Keto lloj gjallesash qe e cajne rrugen e historise me …., jane kancer per vendin dhe shoqerine, keto njohin vetem nje institucion semaforin dhe kuplahanen dhe kudo qe shkojne e kthejne ne kuplahane, si te shpetojme nga keto bacide vdejeprurese hajde gjeje! Faleminderit BE, Thank’s USA, Danke Angela!

 1. Pse nuk paska te drejte ambasadori i BE- se te takohet me zyrtar te Rilindjes? U ftofshit ne bythe ju te lapsit me keq se c’jeni ftohur!

  1. Eshte konflikt knteresi o komjnist tru shplare. Qifsha evropen, ky eshte krimi i vertet, ka mhyll syte ndaj shplarjes se trurit qe ne fillim. U pelqen se kshu mban pushtetin merkeli dhe sorosi.

 2. Ja bje gabim tjeter i kazanit

  Rama ka gjithmone te drejte.

  hajdut dhe qelbesire hajdute.

  Gjynah qe burgun e ben populli i thjeshte

 3. Nuk ndertohen institucione me mjerane, qe s’kane asnje neueon ne koke por hidhen ne sparkate ne cdo rast dhe kete e quajne zotesi?! Keto lloj gjallesash qe e cajne rrugen e historise me …., jane kancer per vendin dhe shoqerine, keto njohin vetem nje institucion semaforin dhe kuplahanen dhe kudo qe shkojne e kthejne ne kuplahane, si te shpetojme nga keto bacide vdejeprurese hajde gjeje! Faleminderit BE, Thank’s USA, Danke Angela!

 4. Paska ardh pidh i ri ne katunin tone. Up xhixhi. Nuk bohen punet e shtetit me rrocke.
  Ishalla na merr sudani per koloni.

 5. E kane ne rrace e trashegimeri, keto jane baxhellat socialisto_rilindase qe po na cojne perpara, me te parme banale, sepse ajo i karakterizon, edhe nga e kaluara apo fotot e lakuriqesise se pushtit qeferitar KMRama.Me nje fjale pushtet,,,,,,PU—SHTASH.

 6. E kane ne rrace e trashegimeri, keto jane baxhellat socialisto_rilindase qe po na cojne perpara, me te parme banale, sepse ajo i karakterizon, edhe nga e kaluara apo fotot e lakuriqesise se pushtit qeferitar KMRama.Me nje fjale pushtet,,,,,,PU—SHTASH.

 7. Ore keto korcaret paskan qen fare fare. Vdiqet per kar o kurva muti. Rrace e degjeneruar, kim kardashjane paskeni qen shumica

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu