• |
ide | kryesore

Xhavid Dedej: Nuk paguhem shumë nga muzika, mezi shtyaj muajin

Paparazzi, Slider

Kur mendon për një këngëtar, gjithmonë mendon se sa të larta janë të ardhurat e tij, por jo gjithmonë kjo gjë qenka e vërtetë.

Këtë na e ka treguar vetë këngëtari i njohur Xhavid Dedej, i cili ka qenë i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soirée” me Jonida Shehun në Top Channel.


Ai është pyetur se sa lekë fiton nga muzika që bën dhe Xhavid Dedej ka treguar se fiton shumë pak.

“Të them të drejtën fare, mendoj fundin e muajit, i paguaj dritat, s’i paguaj. Se kur ulemi ne në tavolinë, thonë ‘o ky ka qenë në dasëm, ka lekë’ edhe qërasim ne. Por kur vjen fundi i muajit ikin ato. Ne nuk jemi këngëtarë të famës, ne jemi këngëtarë që bëjmë punën, jemi këngëtarë të popullit”, është shprehur Xhavid Dedej.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu