• |
ide | kryesore

Këto janë 10-këngëtaret më të pasura të vitit

Paparazzi, Slider

Revista Forbes ka lëshuar një listë të yjeve të Pentagram që u pasuruan në vitin 2019, dhe siç do ta shihni, këngëtarët e famshëm panë që pasuritë e tyre të rriteshin me miliona në vetëm një vit.

Surpriza më e madhe e vitit ishte Ariana Grande, e cila u bë pjesë e top dhjetëshes për herë të parë, duke u renditur e gjashta kryesisht për shkak të të ardhurave astronomike nga turneu i saj dhe bashkëpunimet promovuese.


10. Shakira – 35 milion dollarë

9. Celine Dion – 37.5 milion dollarë

8. Lady Gaga – 39.5 milion dollarë

7. Jennifer Lopez – 43 milion dollarë

6. Ariana Grande – 48 milion dollarë

5. Pink – 57 milion dollarë4. Katy Perry – 57.5 milion dollarë

3. Rihanna – 62 milion dollarë

2. Beyonce – 81 milion dollarë

1. Taylor Swift – 181 milion dollarë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu