• |
ide | kryesore

Kriza për Kushtetuesen, reagon BE: Të papranueshme deklaratat për përfaqësuesit tanë

Lajme, Të fundit

Zëdhënësja e BE-së, Maja Koçijançiç, ka reaguar pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta, i cili tha se disa ndërkombëtarë janë palaço.

Koçijançiç thekson se këto deklarata janë të papranueshme, ndërsa shton se BE mbështet punën e shkëlqyer të ambasadorit Luigi Soreca dhe Delegacionit të BE për të sjellë Shqipërinë më pranë Bashkimit Evropian.


Sipas zyrtares së lartë, “Deklaratat dhe veprimet e përfaqësuesve të Bashkimit Evropian përfaqësojnë qëndrimet dhe pikëpamjet e BE-së”.

Deklarata e plotë:

Deklaratat e përfaqësuesve të autoriteteve shqiptare dhe partive politike që vënë në dyshim integritetin e bashkësisë diplomatike të Bashkimit Evropian në Tiranë për qendrime të shprehura në cilësinë e tyre institucionale janë krejtësisht të papranueshme. Deklaratat dhe veprimet e përfaqësuesve të Bashkimit Evropian përfaqësojnë qëndrimet dhe pikëpamjet e BE-së.

Ne përsërisim mbështetjen tonë të plotë për punën e shkëlqyer që Ambasadori i BE-së dhe Delegacioni i BE-së po bëjnë për ta sjellë vendin më pranë Bashkimit Evropian.
Bashkimi Evropian, të gjithë përfaqësuesit e tij dhe vendet anëtare po punojnë për t’i mbështetur në mënyrë efektive përpjekjet e Shqipërisë për t’i çuar përpara reformat thelbësore në dobi të qytetarëve shqiptarë. Ne besojmë se respekti dhe bashkëpunimi është i garantuar nga të gjithë aktorët në vend, me qëllim promovimin e partneritetit tonë me Shqipërinë.

20 Comments

 1. IKNI DHE MOS NA HANI KARIN SEPSE JU JENI FAJTORET E VERTETE PER GJENDJEN KU NE NDODHEMI .
  JU DONI TA SHIHNI KETE VEND GERMADHE DHE ZHUL QE TE BENI ÇTE DONI DHE TE LUANI ME FUKARALLIKUN TONE . I NGREFNI KARET DHE I KREHNI BISHTIN ÇDO PSHTETARI PER EURO DHE SALLTANETE DHE TANI NA BENI MORAL , MORAL KURVASH , MORAL EVROPE .

 2. perse kjo nuk e kerkon pergjegjesine nje here tek vetia, dhe nuk duhet ti dale ne brojtje ketyre ambasadoreve te kokomplikuar me alishverishe ,keshtu dhe b.e. mund te krijoje besim tek populli shqiptar i neperkembur nga keto horra ambasadore

 3. ik moj karabaxhelle e shemtuar. Thuaji ambasadoreve te mos ngrene gishtin per rama ik ne radhe te pare e pastaj fol per horlleqet e tyre. Ajo video duhet te publikohet sepse tani e ka mare vesh i madh e i vogel se kush eshte por ai felliqesire nuk duhet te jete ambasador

 4. KURVA PLAK BASHKE ME ABASADORIN FAL GJERMANIS DHE DEPERTAMENTIN AMERIKAN PO JU TE TJERET JENI MASHTRUES GJAKPIRES JA PITE GJAKUN SHQIPTARVE ME KETA PROSITUTA AMBASODOR.

 5. ilir meta mund te jete gjynofqari nga ma te medhejt por me kto qe ka thone per kto bastarde ambasada meriton ta mash ne krah se askush politikan nuk ja ka perplas mutin ne surrat ktune horrave qe tallin bythen me ne

 6. Shporruni fytyra te poshtra, ju jeni nje nga arsyet qe e sollet vendin ne kete gjendje.
  Dhe sa per presidentin, ben mire t’i postoje ato video te ketyre fytyrave.

 7. Cfar kerkon moj zonje ty nga Shqiptaret pronat ua grabite shqiptarve te ndershem se kriminelat ta gjejn edhe ty shtepine dhe nuk mundesh tjuamaresh pronen as rama nuk mund tia mer po i ka ortak . Shqiptaret i degdise neper europ me buk pa buk jetojne ne mjerim te plot intelektualet e artistat i diskretitove arsimin e shkatrove institucionet i shperbet quajsh zgjedhjet me nje parti te ndershme dhe te qeta shkatrove parlamentin po kush jeni ju moj qe te vendosesh per fatin e femijve mi
  meriton shume me shum per tu perbuzur se presidenti nuk ka folur asgje ai kerkon qe te funksionajne institucionet ai qe ndimoj kete te mare te vije ne pushte nuk ka folur asgje sepse eshte bashke fajtor na qenkeni ofenduar ju pedofila pederaste e lezbike te europes dhe te SH B A eshte po ky president dhe per ate qe i benri ketij populli fukar tani ai duhet te mare pergjeqesit qe i beri keti populli ju duht te qendroni larg ju jeni kthier ne sherbetore te mafias turp turp turp tju vij per pes vite ne pushtet te ketij jane futur ne Shqiperi 5 — 6 ton vetm kokain qe jan sekuestru pa llogaritur drogat e tjera herin kanabis e te tjera qe suadi as emerin cfar na mendon ti moj larask e europes po europa dhe AMERIKA qe ne e endrojm ka edhe njerz te mire por jo si ju perbindesha te turpshem turp tju vije turp turp jeni kthyer ne tellall te krimit turp

 8. Cfar kerkon moj zonje ty nga Shqiptaret pronat ua grabite shqiptarve te ndershem se kriminelat ta gjejn edhe ty shtepine dhe nuk mundesh tjuamaresh pronen as rama nuk mund tia mer po i ka ortak . Shqiptaret i degdise neper europ me buk pa buk jetojne ne mjerim te plot intelektualet e artistat i diskretitove arsimin e shkatrove institucionet i shperbet quajsh zgjedhjet me nje parti te ndershme dhe te qeta shkatrove parlamentin po kush jeni ju moj qe te vendosesh per fatin e femijve mi
  meriton shume me shum per tu perbuzur se presidenti nuk ka folur asgje ai kerkon qe te funksionajne institucionet ai qe ndimoj kete te mare te vije ne pushte nuk ka folur asgje sepse eshte bashke fajtor na qenkeni ofenduar ju pedofila pederaste e lezbike te europes dhe te SH B A eshte po ky president dhe per ate qe i benri ketij populli fukar tani ai duhet te mare pergjeqesit qe i beri keti populli ju duht te qendroni larg ju jeni kthier ne sherbetore te mafias turp turp turp tju vij per pes vite ne pushtet te ketij jane futur ne Shqiperi 5 — 6 ton vetm kokain qe jan sekuestru pa llogaritur drogat e tjera herin kanabis e te tjera qe suadi as emerin cfar na mendon ti moj larask e europes po europa dhe AMERIKA qe ne e endrojm ka edhe njerz te mire por jo si ju perbindesha te turpshem turp tju vije turp turp jeni kthyer ne tellall te krimit turp

 9. uroj me shpirt qe te identifikohen keta plehra antishqiptare, antieuropiane, antiamerikane, proruse, prokineze e prohajdute qe shkruajne ne kete portal, dhe ti ndalohet hyrja ne perendim pergjithmone, keta jane plaga e shqiperise, bijte e vertete te enverit qe perendimin e urryen qe ne gjeneze. JU QIFSHA MORTAT, GRATE, VAJZAT DHE CA TJU ZEJE PRAGU I DERES, JU EDHE ILIRIT TUAJ. God Bless America, Ue and Albania

  1. IK OR TE QIFSHA ROPT E SHTEPISE DHE FISIT DERI NE EMBRION . TE QIFSHA GJAKUN DHE SOJIN E KURVES . NE NUK JEMI KUNDER AMERIKES O KURVE JEMI KUNDER EVROPES(HIQ AUSTRI DHE ITALI) SE GJITHMONE KA QENE KUNDRA NESH O R KURV .
   RROFSHIN SHQIPTARET , RROFTE AMERIKA , ROPT EUROPES DHE LAKENJEVE TE SAJ.

  2. Jemi vendi i vetem ne bote qe kufizohemi me vetveten . Dhe a e dine pse? Nga kjo europe qe ty te vika keq kur e shajne . Asnje nuk shan Ameriken por Europen ,ate kurven plak qe gjithmone ka punuar dhe punon kundra nesh . Europe oj kurv e motit ka thene At Gjergj Fishta . Sa per ato sharjet mbaji per vete se edhe ti europian dukesh , biles shume europian .

 10. Hahahahaaaa shoku sigurims nuk heq qe nuk heq dore ti. Po vere emrin tend se mbase te gjejne ty e te japin nje vize bytheve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu