• |
ide | kryesore

Lippi frikëson Serie A: “Ky Juventus është vetëm në 60% e nuk ka humbur kurrë”

Sport

Ish-trajneri i Juve, Marcello Lipi, ka lëshuar sërish disa deklarata për Radio Punto Nuovo, ku ka folur për sezonin e ish-skuadrës së tij dhe se si Sarri e ka menaxhuar deri në këtë moment.

“Në kampionat kam bindjen time. Kemi menduar të gjithë se ishte një diskutim me tre skuadra, por Napoli për momentin nuk është aty ku pritej. Të gjithë duhet ta pranojnë këtë. Juventus është e vetmja skuadër e pamposhtu në Itali, si në kampionat ashtu edhe në Champions League, dhe gjithçka duke dhënë vetëm 60% të mundësive të veta. Është mirë që skuadrat e tjera ta mendojnë”.


1 Comment

  1. Sipas Llipit me 60% te kapicetetve xhuve, nuk ka humbur asnjehere! Po sipas tije i bie qe xhuvja, jo vetem fiton kampinat e kupe kampionesh, por do ti bluje kundershtret e vet ( ne itali, me albitrat ), por ne champions te shohim, sa profet do na dele llipi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu