• |
ide | kryesore

“Sot dita e referendumit të tradhtuar”/ Meta: Koha për referendum të ri

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta sfidon sërish duke kërkuar një referendum për situatën e krijuar në vend.

Pas sulmeve nga maxhoranca dhe mungesën e një dialogu e konsensusi për Gjykatën Kushtetuese dhe për situatën në vend, Presidenti Meta dje artikuloi qartë dhe i prerë referendumin si zgjidhja e vetme për kryeministrin Edi Rama dhe “disa palaço ndërkombëtarë.” Ndërsa sot, pas referendumit të vitit 1998 për Kushtetutën, Meta e cilëson atë të tradhtuar dhe kërkon një të ri.


Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. KOHA PËR REFERENDUM TË RI!”, shkruan Meta në “Facebook”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu