• |
ide | kryesore

VIDEO+FOTO/ Kamioni merr para makinën, humb jetën shqiptari në Greqi

Lajme, Të fundit

Një shtetas shqiptar dhe ka humbur jetën këtë të premte në një aksident horror në Greqi. 49-vjeçari emri i të cilit nuk është bërë publik, udhëtonte me një tjetër shqiptar na makinë në momentin kur janë përplasur me një kamion. Përplasja ka qenë fatale për shoferin 49 vjeçar, ndërsa pasagjeri ka mbetur i plagosur rëndë.

Policia arrestoi drejtuesin e kamionit, një 60-vjeçar. Mendohet se ka qenë kamioni ai i cili ka kryer manovrën e gabuar duke u bërë shkak i aksidentit. Incidenti i rëndë ndodhi në autostradën e vjetër Thebës – Livadia rreth orës 5:00 të mëngjesit të së premtes.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu