• |
ide | kryesore

Rama sulmon Metën: Ambasadat nën shënjestrën e të çmendurve mjeranë

Lajme, Të fundit

Përmes një postimi në rrjetin social, Edi Rama ka lajmëruar mbi prezantimin e paketën ‘anti -‘KÇK’ (Kap Ça të Kapësh) si dhe ka hedhur një sulm në drejtim të Presidentit Meta mbi akuzat e këtij të fundit për disa ambasadorë të huaj.


Rama shkruan se nesër do të prezantojë një paketë speciale kundër atyre personave që ai i fut në grupin e KÇK-së (prokurorë, gjyqtarë e zyrtarë të tjerë të korruptuar dhe të lidhur me krimin). Kryeministri shton se ligji është bërë falë ndihmës së ekspertëve të huaj ‘të klasit të parë’


“Nesër prezantojmë Paketën Speciale AntiKÇK. Një mekanizëm i ri me fuqi speciale kundër krimit e korrupsionit. Falë ndihmës së ekspertëve të huaj të klasit të parë në luftën kundër terrorizmit,mafias dhe krimit të organizuar, ky mekanizëm do shkatërrojë themelin e foleve të krimit”-shkruan Rama.

Më tutje kreu i qeverisë hedh akuza në drejtim të Presidentit Meta duke thënë se sulmet e tij në drejtim të ndërkombëtarëve janë shembull i qartë i një politike mjerane.

“Sot kur partnerët strategjikë të Shqipërisë dhe ambasadat e tyre janë vënë në shënjestrën e politikës mjerane të të çmendurve nga frika e drejtësisë, Paketa Speciale AntiKÇK do të provojë përsëri, se sa të paçmueshëm janë këta partnerë në luftën e Shqipërisë për progres dhe drejtësi”-shkruan Rama.

21 Comments

 1. Je i pa besushm z.rama ne ate vend o Ke ber ti KÇK sa nuk ka dete e lum Te Laj ty thuaj pipullit vetem toka sa Te ka kushtuar ne surrel. Ndertimi. Me miliona €. Dhe Te gjith e din pse e do gjukaten kushtetuse ke hallin E PPP. BOOOOOLLL..MASSSSDHTROVE

 2. Vetem ne shqiperi ndodh te ofenfohet dhe denigrohet presidenti ne detyre. Por me te rende e ben faktin se sulmet vijn nga nje kryeministri i kapur dhe i korruptuar. Ne çdo shtet te botes qytetaret do kish dal spontanisht e ta rrethonin zyren e tij deri ne doreheqje dhe hetim per shkeljet e ligjit dhe vjedhjet galopante me PPP.

  1. Sakte
   Por, hera e fundit qe ky popull rezulton qe u çua, qe andej nga 1400…
   Ah po, gjate luftes II boterore, nen sllavo-komunistet kundra Rajhut III, e vetmja qeveri qe njihte shqiperine natyrale etnike, me pakt mos-sulmimi ndaj zogut…
   Masanej u ngrejten me ne krye grekt ndaj firmave piramidale, megjithese dihet boterisht qe gjithe ish-sigurimsat dhe kapterrat krijun firmat piramidale…Sales i ngeli dopjo gjashta ne dore…
   Edhe ne 2011, u vrane 4 vete, te ndersyer nga palloshi i gjate, vete rrinte ke ura…tashti e futi ne bashki dhe parti urdheruesin…

   Pra 1 here nen Skenderbeun,
   3 here nen sllavo-greket…

   Armiku i Shqipes jane shqiptarucet. Pike!

 3. Kush jane keta “ekspertet e klasit te pare” moooo??! Ata qe te keshilluan per Becchettin apo ata avoketerit e PPP-ve..Oooo9 Nul qe na ke rene hise ne dhe kalamajve tane qe do vuajne pasojat e ketyre viteve cmendurira…

 4. Pshshshshshttt po flet kryetari i KÇK-se . Per aq zullume qe i ke bere ketij vendi ti o i gjati ine duhet te ti kishin hedhur çelsat ne dete me kohe . Por jetojme ne Shqiperi ku çudia nuk eshte me çudi dhe ku çudirat nuk kane te sosur .

 5. E pe cfare tha Zaevi kur i kerkuan te bente reforme si kjo e jona? Vazhdo shkaterroje kete vend se e meriton kur nuk ngrihet e te tregoje vendin

  1. Ky esht fytyr e Krimit e droges e beri ket popull me te urryer ne çedo dogan kontrollohesh nje soi sikur thua je njeriu me i rrezikshmi ne bot .kam 15 vjet qe leviz me pun neper europ 3 vjetet e fundit ne 1 rrug tiran Hamburg vetem ne gjermani jam kontrolluar 3 her dhe per socialistet e thjesht do u thoshja e bojkotoni ate sekt skeni asnje lidhje me ate lloj njerzish

 6. Ky esht fytyr e Krimit e droges e beri ket popull me te urryer ne çedo dogan kontrollohesh nje soi sikur thua je njeriu me i rrezikshmi ne bot .kam 15 vjet qe leviz me pun neper europ 3 vjetet e fundit ne 1 rrug tiran Hamburg vetem ne gjermani jam kontrolluar 3 her dhe per socialistet e thjesht do u thoshja e bojkotoni ate sekt skeni asnje lidhje me ate lloj njerzish

 7. vetem i pa emer edhe pas 80viteve se bashku me ramen hajn mut stalini te terur dhe mut PUTUNI e erdogani TAZE,PO ASHTU MUT MILLADINI TE TERUR E VUQIQI TAZE.

 8. Po ti o icmendur po sulmon popullin tend, e Kosoven. Si internacionalist qe je, te tako ta besh, e ta thuash ate, sepse puna, e ato qe ke bere me kete popull, ti je me anti popullori i popullit tend. Je vetem per vilen e Surrelit e oligarket, pa per ambasadore mos na trego, sepse vijne ne Shqiperi duke qeshur, e ikin duke qare,,, kete e di ti o banditi Rama, se pse qajne ato.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu