• |
ide | kryesore

Andi Bejtja: One Man Show i kotë i Ramës me Oligarket

-Instant, Lajme, Të fundit

Sot lideri i mazhorances ne One Man Show, duke dashur te shnderroje ne viktima dhe jo perfitues te buxhetit dhe ekonomise te ashtequjturit “oligarke”…tha se 10 kompanite kryesore sot paguajne gati 10 here me shume tatime se para 6 vjetesh….Pyetja e pare qe te vjen ne mendje pa qene ekonomist, pa analizuar sa ka paguar pjesa tjeter e biznesit atehere dhe sa tani, sa kane perfituar kto 10 kompani atehere nga tenderat shteterore e sa tani, etj etj argumente….pyetja retorike qe te vjen menjehere ndermend eshte: kto 10 kompani mos po perfitojne dhjetefish a me shume nga tenderat shteterore, PPP te tani dhe rrjedhimisht paguajne me shume tatime…Dhe vete “oligarket” qeshen me kte argument dhe mbrojtje te pallogjikte qe i beri Kryeministri.


©Lapsi.al


Albin Kurti vjen në Tiranë për të goditur oligarkët, Rama del në mbrojtje të tyre

5 Comments

  1. I peshtire ,i neveriteshem ,i PA bese, arrogante , diktatore me te dobetit , servile me te fortit keto Jane ATO qe percaktojne kryeM …… E Shqiperise .Pak a shume si ky palaco jane edhe pjesemaresit ne keto aktivitete . Me kete kryeM…… shqiperia do perfundoje shume keq edhe me keq se qeverit afrikane

  2. Oh sa te keq do ta kete fundin ky. Ky do dale rrugeve pa breke. Shtepine e surrelit do ta gezoje djali i sorrosit. Dmth zaho .

  3. Sot mesuam te verteten e PPP ne shendetesi. Qytetaret spaguajne asnje lek megjithese marrin sherbim me instrumenta te rinj kirurgjikale ,shqiptaret spaguajne asnje lek megjithese bejne check up.Leket i paguan buxheti i shtetit. Wauuuuu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu