• |
ide | kryesore

Meta: Mjaft me këtë pakicë politike, ju pres më 8 dhjetor tek sheshi “Demokracia”

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti  Ilir Meta iu bëri thirrje shqiptarëve t’i bashkohen në sheshin “Demokracia” në Qytetin Studenti më 8 dhjetor.

“Mjaft me këtë pakicë politike që keq qeveris vendin e s’mban asnjë përgjegjësi! Referendumi është një e drejtë kushtetuese, që populli e vendosi vetë me Referendum më 22 Nëntor 1998”, shkruan mes të tjerash në Facebook Presidenti.


Ai deklaron se Shqipëria do të hyjë me çdo çmim në epokën e referendumeve.

“Të dashur qytetarë!
Më 8 dhjetor ju pres në Qytetin Studenti në sheshin “Demokracia”!
Le të nderojmë së bashku studentët e Dhjetorit, të cilët me guximin e tyre çelën një epokë të re për shqiptarët, atë të demokracisë që kjo pakicë politike e ka tradhtuar, duke shpopulluar vendin, duke eliminuar përfaqësimin e qytetarëve e duke kapur shtetin përmes dhunimit të Kushtetutës e ligjit.
Mjaft me këtë pakicë politike që keq qeveris vendin e s’mban asnjë përgjegjësi! Referendumi është një e drejtë kushtetuese, që populli e vendosi vetë me Referendum më 22 Nëntor 1998.
Shqipëria do të hyjë me çdo çmim në epokën e referendumeve, që partitë të jenë nën presionin e popullit, të interesit publik dhe kombëtar dhe jo si tani që populli të jetë viktimë e partive dhe në mëshirën e tyre. Të gjithë vetëm me flamuj kombëtar në Shesh më 8 Dhjetor! Shqipëria e Para!🇦🇱”, shkruan Presidenti Meta.

18 Comments

 1. hahaha,po ti o koke lope nuk je pjese e kesaj pakice,madje ti je personi qe ke perfituar me shume nga kjo pakice politike duke u shkerdhyer si kurve sa majtas sa djathtas per interesat e xhepave te tu edhe burgu eshte pak per ty mor hajdut me çizme…!!!

   1. o varikars, o mjeran, o suflak qe nuk rri pa e nxjerr koken. po kush po mborn mavit more rrot kari. po ty mor tifoz mjeran, kur te shajn like floririn, duket sikur thon rama eshte burr i mir. o mjer ti me kete mentalitet enverist e ppsh-je. bobo kush do me bo demokraci, ju hale tifozash suflake qe sa her qe shahet like floriri, nxitoni me vrap ta ktheni muhebetin te rama. si puna e “fajin e ka saliu”. ti do kesh qen ndonje nga ata dempokratet me teser te ppsh, qe sa pan nje mundesi peshtyn aty ku kishin ngren, per te vazhduar zakonin e suflakexhiut tjeterkund. te qifsha trut e kokes, te qifsha rilindjen me gjith rame e te shkerdhefsha dhe liderin tend supren o jeran, o tifoz partie, o langaraq. fale teje dhe atyre si puna jote, ka ne qarkullim njerez si rama, sali dangalla apo lul gjumashi. per te mos fol per baben tend, like floririn.

 2. Duhet te besh nje zgjedhje mes levizjes socialiste per integrim dhe levizjes socialiste per referendume. Integrimi ne europe eshte e kunderta e qeverisjes me referendume.

 3. Dikur qarkulloi nje liber qe me pas u ndalua nga regjimi i kohes me titullin “Pirati behet Pape” me personazhin kryesor Baltazar Kosa.
  Dhe ja ku koha n’a i sjelli te gjalle. Hajduti, mashtruesi, me komplekse provinciali, fshatari Ilir meta behet President.

  1. A nuk të duket se edvini është shumë i ngjashëm me Baltasar Kosa, sepse ka qenë hajdut që në rini, u vodhi besimin 4 grave, etj etj, dhe sot hajduti numër një i Shqipërisë

 4. Po si u katandise keshtu e Like Floriri. Me mir, te pakten e pan dhe shqiptaret se cfar muti je. jo se nuk e kishin par, se ti je i vetmi qe je kap me presh ne dore, me ze e me figur. po te pakten e kuptuan qe horra si puna jote nuk ndryshojn. Je ofendim per ate intitucion dhe kurrsesi nuk je me presidenti im. Je nje zaptuj ilegjitim i postit te presidentit. E ktheve presidencen, bashk me teb biblushin, ne buker privato ore cop mafjozi. te ka kap tartakuti dhe cfar te vjen nga bytha po e nxjerr nga goja. u bere barcalet o kokrra mafjozit. mendon like floriri se thalli i vet eshte halli i shqiptareve. halli i shqiptareve je ti more kok loqe me gjith ata te tjeret si puna jote. Ti me ata te tjeret si puna jote jeni ber pengesa kryesore e zhvillimit te vendit. Ti dhe brezi jot duhet te hapni krahun, te dorezoni gjen e vjedhur dhe ne fund ti thoni burgut hapu. kjo eshte e vetmja menyr me te cilen mund ti ndihmosh shqiptaret. te gjitha menyrat e tjera jan per bythen tende dhe kete tashme e ka kuptu jo vetem cdo shqiptar po dhe vet tit vasili me farexhinjt e tjer te lsi. nje dit behesh alpinist, pastaj peshkatar, pastaj komunist, pastaj partizan e me tutje ballist, na dole animalist, ambientalist, fashist e nazist. cdo gje po ben o like floriri po burgut nje horr si puna jote nuk mund ti shpetoj. u solle me presidencen si me e pat bunkerin e babit. shpresoj dhe uroj qe me ty amerikanet te mos bejn asnje pakt po te te tregojn vendin qe meriton o hale.

  1. smund te mungojn dhe suflaket e shqupit qe ja marrin ne goje edhe horrit, like floriri, se ashtu eshte nje pun, se ashtu thot partia.

 5. po pakic je ti o cop hajduti. ti me farexhinjt e lsi jeni pakica. do besh dhe mitingje tani? ke par ndonje president te bej mitingje? vetem like floriri po na zbulon cod dit se sa i papershtatshem ishte per ate rol. ta futi ram trecerekshi, te beri president dhe ti mori te gjitha. me duket se te ka mar dhe grun po ti se di akoma o vojo kush, o nike rustemi, o cop horri me zile. nje cop mafjoz batakci u be president barcalet ne histori. do tregohen barcaleta per ty o ali baba me 400 hajdukat e lsi.

 6. LESH LESH. U befte me e keqja me mire. PD doli parti e k***t Tani nuk i duhet me askujt asgje. VEC ikni zhdukuni qe ketu te ngelin vetem socialistet e k***t dhe rrahjet e PS.

  Shpeto koken Shqiptar, meso nje gjuhe te huaj e nje zanat e zhuku nje ore e me pare. Aty le te bjere flama se e meriton si toka dhe njerzit politik.

 7. e me like katnari provincial ngele ter jeten. po kush te vjen ty ne protest mer rrot kari pervec ca konviktorve nga skrapari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu