• |
ide | kryesore

“Nudo në krevat, më kërcënuan me hanxhar”: e fejuara e kampionit të Leicester grabitet në shtëpi

Sport

Momente terrori për Emma Hickman. E fejuara e Demiral Gray, mesfushorit të Leicester, është rrëmbyer brenda stata rapinata in casa: “Po flija kur dikush u fut në dhomën time të gjumit. Nuk e kisha idenë kush ishte deri kur pashë një njeri me thikë në dorë. Nuk kisha veshur rroba e mbeta nën jorgan së bashku me fëmijën tim 6 javësh”.Vajza e re ka rrëfyer në Gjykatë ngjarjen, pas denoncimit të bërë: 22 vjecarja është kërcënuar me hanxhar nga katër burra, që iu futën në shtëpi fshehurazi dhe i rrëmbyen një orë Rolex: “Më thanë të mos lëviz e më kërkuan ku ishin paratë dhe bizhutëritë. Morën orën Rolex, duke më thënë të mos mërzitesha se shoku im mund të më blinte një tjetër. Kisha mbetur e ngurosur. Më thanë se nuk do të më bënin kurrë keq”. Keq fizikisht nuk i bënë, por grabitësit dolën nga shtëpia e Gray me 24 mijë euro në stoli e para.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.