• |
ide | kryesore

Flet sizmiologu grek që parashikoi këto tërmete/ Çpritet të ndodhë në vazhdim

Lajme, Të fundit

Sizmiologu i njohur grek, Akis Tselentis, i cili ka bërë edhe parashikimet për këto valë tërmetesh të forta në vendin tonë është telefonuar mëngjesin e sotëm nga gazetari, Enkel Demi, nga studio e Abcnews për të komentuar tërmetin e madh që përfshiu Shqipërinë në orën 03;54 minuta.


Sizmologu i njohur deklaroi, se ky ishte “piku më i lartë” i valës së tërmeteve që priteshin dhe pasgoditjet, sa vijnë e do të pakësohen.


18 Comments

  1. O shqiptare kam lexuar qe ne detin Adriàtic Jane duke bere kerkime per

    nafte dhe ne qoftese eshte keshtu ndaloni kerkimet e naftes se te gjitha keto termete vijne té provokuara nga keto kerkimet nafte

    1. Ke te drejte. Ndaj te njejtin mendim
      Etja per parà dhe biznes ne gjithe historine e njerezimit ka marre jete njerzish te pafajshem.

  2. Boll i dhatë rëndësi këtij por thirrini mendjes e mblidhni gjithë ata ekspertë shqiptarë që shkëlqejnë nëpër botë.

  3. Une di ne mesdhe behen kerkime per nafte jo ne adriatik. Nese kerkimet po behen ne adriatik athere cdo gje eshte me se e qarte. Jeni te sigurt?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu