• |
ide | kryesore

Le Monde: tërmeti shqiptar u ndje deri 700 km larg, në Novi Sad

-Instant, Të fundit

Gazeta Le monde ka pasqyruar sot tërmetin që Ra në Shqipëri dhe pasojat e tij por bëri me dije se dridhërimat e tij u ndjenë deri në Sarajevë (400 km larg) në Bosnjë e deri në Novi Sad të Serbisë (70 km). Për këtë konstatim Le monde iu referohet mediave lokale dhe dëshmive të banorëve në rrjetet sociale.

©Lapsi.al 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu