• |
ide | kryesore

FOTO/ Mashtrimi i Veliajt me ndihmat për tërmetin

Lajme, Të fundit

Shqipëria gjendet në një situatë alarmante për shkak të tërmetit që preku vendin dhe paniku nga lëkundjet që nuk po ndalen. Ajo që lëndon më shumë janë disa politikanë që në këtë situatë kërkojnë të përfitojnë sa më shumë politikisht. Nuk mungojnë fytyrat e tyre 24 orë në ekran për të treguar se janë pranë njerëzve që kanë vërtet nevojë.

Dhe sigurisht që nuk mund të mungonte kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Për të treguar se bashkia është maksimalisht e angazhuar për të ndihmuar zonat e prekura, Veliaj ka postuar disa foto të shpërndarjes së ndihmave. Por ka dështuar paq. Janë të njëjtat foto që “Lali” ka publikuar edhe në tërmetin e 1 qershorit për tërmetin në Korçë, por edhe në rastin e tërmetit të 21 shtatorit. Të paktën të kishte ndërruar fotot. ©LAPSI.al


16 Comments

  1. Te tere ju qe komentoni ketu duke hedhur vrer ndaj Veliajt. Mund te me thoni se ne cilin rresht te postimit te Veliajt ai thote se keto foto jane te ketij termeti ? Ai ka vene fotot e termeteve te meparshem thjesht per sensibilizim te metejshem.

   Por dhe nje here Lapsi , si shkerdhat portal qe eshte, arriti tju manipuloje me nje titull qelbesire.
   Pa shikoni sa here Laspsi qelbesira ve fotografi te vjetra , ose te manipuluara ne artikujt e tij. Jo vetem Lapsi por dhe shume media te tjera , ilustrojne lajmet , reportazhet e tyre dhe me pamje qe i gjejne ne arkiva.

   O njerez thirrini mendjes se Erjoni nuk ka dashur te thote se keto fotografi jane te ndihmave qe po cohen tani. Keto jane vetem foto ilustruse per te ngritur moralin dhe sensibilitetin e njerzve.

   1. Ky lajmi eshte tamam si ato bananet per majmunet qe kane komnetuar me poshte. Ju hedh Shkullaku nje banane majmuneve ,dhe keta fillojne kercejne te eksituar.

 1. Tani ka ngelur vetem te uli breket populli……ajde ajde ca populli, i qini motren pd, ps, lsi boll u tallen keta funderina, cohuni e ju bini kokes se jeni pasardhes te Skenderbeut e mos flini gjumi

 2. Tani ka ngelur vetem te uli breket populli……ajde ajde ca populli, i qini motren pd, ps, lsi boll u tallen keta funderina, cohuni e ju bini kokes se jeni pasardhes te Skenderbeut e mos flini gjumi

 3. Si tha poturja, gjendja eshte gjysem e jashtezakonshme!!!… Po e jashtezakonshme kur eshte?!!

 4. Si tha poturja, gjendja eshte gjysem e jashtezakonshme!!!… Po e jashtezakonshme kur eshte?!!

 5. Ky bastardi bashk me hajdutet qe ka pas, familjeve qe u demtuan nga termeti 21 shtator jo qe nuk jua rregulloj shtepite. Por kush u mundua ta riparonte shtepin me shpenzimet e veta u gjobiten nga kopilat e bashkis pse nuk ishin pajisur me nenin 7, per te kryer punimet. Sote nje qytetar qe te mari nenin 7, me firmen e vemje maznikut nuk e mere do te pa 7000€. Ky shushunj eshte lal cros 2( erjon kurva).

 6. Rama Te bythe lepirsi kol Palla e ky i biri xhemiles bejn spektakl se per ndima rrpfshin kosovart e tiransit .jemi popull dele dhe me delet do tallin trapin rilindja.

 7. Ky perfundimisht eshte antinjeri. Antiqenie njerezore. Problemi eshte qe e ka normale antivleren dhe eshte aq i ushqyer me negativen sa e konsideron dicka qe ashtu duhet. Sdi cte thuash per nje qenie te tille thjesht neveri e pafundme!

 8. A nuk ishte ky gënjeshtar ordiner ai që pas tërmetit të shtatorit, nguli këmbë bashkë me Ramën që të shkatëroheshin qindra shtëpi të banorëve të Unazës së re vetëm për të fituar para në rrugë korruptive ?

 9. Edhe Shqiperia ka nje popull DELE sic e kemi edhe ne Kosovaret.

  Duhet te ngritemi ne kembe te gjithe si nje, kunder ketyre idioteve (pa dallime partike) dhe t’ia kthejme dinjitetin popullit dhe atedheut!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu