• |
ide | kryesore

Tronditet Real Madrid: Hazard mund të humbasë El Clasico me Barcelonën

Sport

Dëmtim shqetësues për Eden Hazard gjatë sfidës mes Real Madrid e Psg, për raundin e pestë të grupeve në Champions League. Belgu ka dalë nga fusha në minutën e 69, për një problem në kavilje, duke u zëvendësuar nga Gareth Bale, por merengues frikësohen se duhet të bëjnë pa lojtarin e tyre të rëndësishëm në Klasiken me Barcelonën.


Gjendja e ish-fantazistit të Chelsea shqetëson dhe jo pak ambjentin Blancos. Vetë tekniku Zinedine Zidane ka shprehur ankthin në përfundim të ndeshjes, duke folur në konferencë për shtyp: “Hazard? Dëmtimi i tij sigurisht që më shqetëson, shpresojmë të mos jetë asgjë e rëndë”. Hazard rrezikon të ketë pësuar nxjerrje të kaviljes e nga shprehja e dhimbjes që tregonte në momentin e daljes nga fusha, problemi fizik mund të jetë serioz. Aq sa për ta bërë të humbasë El Clasico të La Liga në 18 dhjetor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu