• |
ide | kryesore

E rrallë/ Me qëndrimet e fundit Basha ka bërë të ndryshojë qëndrim dhe Mero Baze

-Instant, Kryesore, Lajme

Shpesh i tallur nga gazeta Tema dhe i konsideruar si një kukull qesharake ne duart e Berishës, Lulzim Basha duket se ia ka arritur me qëndrimet e fundit të bindë edhe Mero Bazen.

Pas një deklarate pa sens të liderit të PD, se në kohë të tilla të gjithë jemi të bashkuar pavarësisht nga dasitë (sikur kontradikatat të jenë mes popullit dhe jo lojë e kastës), Basha ka pasur privilegjin e një editoriali plot elozhe. Pikërisht këtë qëndrim të tij e ka ripostuar i lumtur edhe Edi Rama, sikur solidariteti i përkohshëm të jetë një mall që merret me qera në ditë të vështira.


Por çudia është se qëndrimi i Bashës në këto kohë fatkeqësie ka marrë edhe elozhet e gazetatit Mero Baze që ka qenë kritik me të ndoshta që ditën e parë që ai është futur në PD.

Baze e ka krahasuar atë në antitezë me qëndrimet që kanë mbajtur liderët e tjerë të opozitës dhe sidomos presidenti Meta.

“Lulzim Basha po përpiqet të bëjë diferencën me liderët e tjerë të opozitës së vjetër në këto ditë të vështira për vendin. Ndryshe nga përpjekjet për të minuar situatën, edhe ashtu të brishtë, ai është shafqur në publik në detyrën e një një lideri politik, për t’i bërë qytetarët të ndjehen të mbështetur nga të gjitha palët. E vendosur kjo në një kontekst shumë agresiv të disa qëndrave të opozitës, sidomos Berishës e Metës, qëndrimi i Bashës është në kontrast të thellë me ta dhe bën diferencën” ka shkruar Baze në editorialin e Tema.

©Lapsi.al

 

43 Comments

 1. Mos na e shpifni me këtë basen se po të duam e kemi në origjinal tek tema, ky do të vejë në gjumë Lulin ashtu si padroni i vet që poston thëniet e Lulit.

  1. Ky qenka Baze , e imagjinoja te shpifur , po ky qenka edhe me shume se i shpifur 🤮, prandaj eshte i keq dhe zemer zi katran, zoti i rregullon gjerat vete !

  2. Ky qenka Baze, e imagjinoja te shpifur , po ky qenka edhe me keq 🤮, prandaj eshte kaq i keq dhe zemer zi , zoti i rregullon gjerat vete , eshte zedhenes i bastardeve natyrisht qe do kishte kete surrat 🤮!!

 2. Na e hiqni ate foton eatij tullacit se na e shpifet . gjeni nje semafor dhe vendoseni . Ajo eshte fytyra me e urryer e ketij vendi , ai eshte sherbetor dhe spiun i grekeve , ai eshte antishqiptari me i madh i ketij vendi . Mero kurva e kthen bythen tek ai qe e paguan me shume . kurve me pagese

 3. OBOOOOOBOOOOOOOOOOO PO NA VJEN PER TE VJELLE . PTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU……….FYTYR ZI

 4. Ka te drejte artikulli qe ndasite jane te ushqyera nga keta vete dhe fjalimi I bashes ishte jashtekontekstit. Nje fjalim alla-obama por duke harruar qe ne amerike ndasite jane kulturore, racore, fetare etj., pra reale.
  Sa per Meron me jepni nje kove te madhe se m’u shkunden zorret.

 5. Nuk eshte noj vlere me fole noj fjale te mire Morri.Fjala e mire dhe Morri nuk shkojne me njera-tjetren,jane kontrast i madh.

 6. Nëse do që të marësh vesh të vërtetën për ndonjë problem politik në Shqipëri, lexo çfarë shkruan Mero Baze e beso të kundërtën e asaj që thotë ai.
  Nu ka asgjë të vërtetë në këto që thuhen në këtë shkrim duke ju referuar fantazive të Meros.
  Mos u mashtroni me fjalët e tij se ai po bëkërka diferencim midis Bashës e Berishës me Metën.
  Ai paguhet vetëm për ti dalë në mbrojtje Ramës po me stilin e tij propogandues, përçarës të opozitës.
  Nuk është aspak e vërtetë se Mero mbakërka qëndrim “miqësor” me Bashën.
  Mjafton të lexosh rubrikën e përditëshme në gazetën e tij Tema, “Antena në familje” ku si objekt qitje ka sulmet kundër “kunatit” të Bashës, për ta vërtetuar këtë.
  Shoh se Lapsi sot, ndikuar nga një lëvizje tinzare e Ramës që e ka interpretuar deklaratën e Bashës në107 vjetorin e panvarësisë, si një “pajtim politik”, ka thirrur për ndihmë Meron për të çoroditur opinionin publik, se ja Basha po ja dredh opozitës.
  Deklarata e Bashës në kushtet e tragjedisë kombëtare të tërmetit, që përkoi me festën kombëtare të pamvarësisë, është shumë korrekte e normale. Është një thirrje patriotike për bashkim kombëtar për tu përballur edhe me tërmetin e Natyrës , edhe me tërmetin e ripjelljes së krimit.
  Në demostratat e fuqishme kundër qeverisë Rama, të organizuara nga opozita me lider Lulzim Bashën, u bashkuan shqiptarë të djathtë e të majtë
  Aktualisht edhe ndaj tërmetit si një gjëmë kombëtare, ishte krejtësisht normale që Basha ti bënte thirrje gjithë kombit për tu bashkuar në përballjen me pasojat e kësaj fatkeqësie të përbashkët.
  Po të njejtën gjë kanë bërë edhe Berisha e Meta..
  Përse nuk e komenton Meroja faktin se sot në Vlorë, në ceremoninë formale të festimit të pamvarësisë, dy politikanët që janë ndeshur egërsisht me njeri tjetrin, presidenti Meta e kryeministri Rama, ishin sëbashku ?
  Po sot, “i pajtuari” me politikën e Ramës, Basha , që nga Laçi ku ishte për të parë pasojat e tërmetit, i kërkoi kryeministrit Rama, që të shpallë gjendjen e zakonëshme edhe për këtë qytet të dëmtuar.

 7. Po qe per ate pune Iliri e ka mbajt imazhin e politikanit “normal” me shume se te gjithe. Ka qene nje periudhe kur fliste vetem per karlliqe si bashkepunimi, nderkomunikimi por Mero kurre nuk e lavderoi.
  Jam dakord me komentin me siper qe fjalimi Bashes ishte I shtirur dhe per me teper I keqperformuar. Meta e ka bere shume me mire rolin e hipokritit apo birit te kurves.

  1. po cfar ta lavderoj mor ti zotni. ate e kan par me ze e me figur. ate pervec qim pekes, tur zhejit dhe nikoll leshit qe paguhen po vet nga ai, nuk e lavderon dot asnje tjeter, sado ti ket dal cipa. eshte i vetmi qe eshte kap me prova te pakontestueshme, eshte kap me presh ne dor. duhet te ishte ne burg, rama e beri president.

 8. Nje tufe shpellaresh e kacakesh dhe kur gjejne dicka te mire te luluja prap nuk ju pelqen,keshtu kur ne vend te bukes ushqehesh me mutin e salihut

  1. O rrot kari duhet te kuptosh nje gje! Per ne (mua) lideri poilitik ekziston per aq kohe sa i reziston te keqes, perndryshe eshte i vdekur dhe do i shurroja me kenaqeasi mbi varr. Ne (une) nuk joshemi as me fjale, as me kollare, as me mjekrren, as me sokolin, as me meron, as me………………………………………………………………………………………………………………..

 9. mero i corodite kta karat duke bere diversion. nga neser e tutje sdo duan me as lulin vetem se po e perkrah ti. cfare karagjozesh

  1. pse o moterqir, vetem ju suflaket e salehut paskeni te drejt me shkrujt ketu? ju demokaret e ketij timit. ik ore varikars meso termin “demokraci”, nuk eshte demokraci fashizmi o pidhropsh.

 10. Qe je rrotekari kete e ke treguar o zigur alias neri ti mor pusht pjelle omgj e salihut ti ja pin shurren ketyre,po mos bej sikur o pjelle salihiste

 11. Bushat, nuk e kupton qe Merua ka gjetur “armik” te ri per momentin me te rrezikshem se Basha?
  Ai eshte Meta. Pra Meros ia do puna te demonizoje3 njerin dhe te perkedhele tjetrin ne funksion te ketij demonizimi!

 12. Llumi na myti ku eshte Qimi ai qe parashikonte ore e termeteve dua ta di orarin e sakte se me nje grup shokesh kemi takim me mamin gruan motrat dhe te gjithe grate e fisit qe ke o llum,qimi i salihut dhe likja po qihen te dy ne lalez

 13. Nese mund ta shprehim se cfare eshte ky pseudogazetar atehere ne menyre matematike do te kishim

  ekuacionin :
  2 2
  SERVIL + 2 ( SERVIL x LEGEN ) + GELBAZE = O ( me fal se do te thoje MERO)

 14. O llumi e myte kete vend duke vrare kercenuar djegur shkatarruar vjedhur shitur o llum te qifshin rracen kush mundet o krimb I salihut

 15. Ropt e mavinjeve pse si mendoni ju paska fol mir Mero kurvi dhe menduat ju se jemi njesoj me ju 🤮🤮🤮ikni rrace e degjeneruar se ju e shkaterruat Durresin me Gjush fis qirin dhe Edvin pordhen qe s ka takat te fshihe qurret e veta ky drogmen qe solli 30% perqindeshin

 16. Jam shume i pikelluar qe sufllaqexhinjte e Bashkise sot nuk do kene nate te bardhe.
  Furnizimi me sufllaqe shtyhet per ne 11Janar, ne festen e Republikes.

 17. mero muti e ka üar se qelbesires mut rama i ka ardhur fundi dhe tenton te perfitok,pas tij do te vinjn ,mut nano,sokol palla,mingjpzo,anila pela etj.

 18. Te gjithe llumrat e salihut me urdher partie kane dy dite qe hane mut me salihun dhe kete mut e kane kthyer ne llum namytet me kete llum birakurvash o kopile o dobicer o krimba o vemjet o byth qira qe palloheni me shpellaret e salihut,por pjellat omgj vetem mutin kane ushqimin baze dhe kete salihu ja u jep me kenaqesine e shpirtit te njeriut qe e shkatarroje kete vend,kishte dy vjet qe e kerkonte kete gjak Vampiri salih karaxhic berisha e priste qe te ndodhte kjo katrahure,vampiri e gjeti gjakun per te mbijetuar dhe disa muaj,por fundi po vjen o salih,si qen do ngordhesh

 19. Baze,veç se nje i rekrutuar nga Boset pronar historik te se majtes anarkiste ,qe jane dhe shkaktaret e luftrave ne mijevjeçarin e fundit.

 20. Komentuesi IPAEMER, kuqali qe na eshte shpifur, si zoorre qorre e qelbesirave rilindase, e ka mbushur komentine komentet duke iu kundervene komentueseve qe si pelqejne ketij te ndyeri ne shumicen e tyre, e na shkruan po ato qe na ka thene vazhdimisht ng amendja e qelbur, e skaduar dhe sigurimse, nen frymezimin e baballareve te propagandes mashtruese qe kete mjeran e ka lene pa tru e sy, qe cdo njeri duhet te kete sot e te mendoi se nga kane ardhur tere keto fatkeqesi. Mjere ne, qe kemi akoma kesi kalbesirash trashegimtare qe jane rrodhet e perkoheshme ne thembrat tona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu