• |
ide | kryesore

Derbi kryeqytetas pa një datë: FSHF vendos vetëm për javën e 14-të

Sport

Tërmeti që goditi Shqipërinë e ka bërë të komplikuar tashmë kalendarin e ndeshjeve, me spostimin e javës së 14 dhe rrjedhimisht me një datë për tu rikuperuar. Kështu, sektori i Garave, pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, ka njoftuar rifillimin e Kategorisë Superiore me ndeshjet e javës së 14-të, të planifikuara për tu zhvilluar në datën 29-30 nëntor, që do të zhvillohen fundjavën e ardhshme, në datat 7-8 dhjetor sipas kalendarit të mëposhtëm:Cështja është se java e 15 ku spikat derbi kryeqytetas me Paryizanit e Tiranës, që ishte programuar për tu luajtur në 4 dhjetor në orën 20, nuk ka një datë të re për tu zhvilluar e aq më pak një përgjigje nëse do të luhet në Air Albania, sipas kërkesës së klubit të Partizanit, në mënyrë që të ardhurat nga biletat të shkojnë në ndihmë të të prekurve nga tërmeti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu