• |
ide | kryesore

Basha i përgjigjet Ramës: Për këdo që do të dëgjojë, ky është propozimi ynë!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lideri i demokratëve i është përgjigjur kryeministrit Rama këtë të hënë, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri.

Përmes një postimi në rrjetin social, Basha ka shkruar se qëndrimet e opozitës kanë qenë konstante dhe se kush ka vullnetin t’ dëgjojë ato, propozimet tashmë janë publike.


STATUSI I BASHËS:

Përgjatë këtyre ditëve të vështira, qëndrimet tona kanë qenë konstante. Ne mbështesim çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e goditur, dhe ne kemi vullnetin për të ndarë idetë dhe planet tona me këdo që ka dëshirë të dëgjojë.

I bëj thirrje atyre që po e përdorin këtë kohë dhimbjesh dhe vuajtjesh për axhendën e tyre politike, ta fokusojnë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë!

Për këdo që ka vullnetin të dëgjojë, ky është propozimi ynë në këtë fazë të emergjencës:

12 Comments

  1. Ke fillu’ te presesh plot 1 minute nga komenti ne koment, o Fugshpum?
   Po s’keni sufllaqe per nja 1 muaj, sa t’marre veten Qeni i Rraf’ i Bashkis’!

   1. Jo jo aspak po me kuntohen gjerat njepas nje. Tipat si puna jote po e kthejne pd ne ekstension te rilindjes. Fal zot se nuk din cbejne

  1. Normalisht kur them ramen them dhe gjithe grumbullin e laskarave qe bashkounojne me te. Dhe luli ate rruge ka mar. Lum rama do e shijoje jeten pa i hyre gjemb ne kembe dhe per kete po kujdeset evropa e sorosit me ane te lulit. Jepi lulo jepi qija nene pd-istave se dhe pak dhe do thone ska gje pse rama ja qiu nonen shqiptareve. Ktu do jemi.

  1. Ano eshte njentjeter aspekt, ka mledy njentuf me ekperte qeni napin konfidence po nejse, nqs vazhdon me kete fryme qef te kete. Pd-istat do perfundojne tenjene jjelloje si rilindasit ( ketu gezon sorosi pastaj dhe i rrofshin pordhet lulit, sa per pd-istat….per skrrrrapp )

 1. Te lumte o Luli , e ktheve PD- ne nje paterice te KM. Tani shko merr ndonje zyre tek ajo ndertesa afer bankes, ne kat te pare qe te mos lodhesh me ngjite shkallet. Kujdes se po te shkrep mendja per naj proteste se e di vete pastaj. Nuk ka qofte tek daja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu