• |
ide | kryesore

Basha: Kriminale, mbyllja e portaleve nga qeveria

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e konsideron të papranueshme mbylljen e disa portaleve dhe faqeve në Facebook me argumentin se kanë nxjerrë lajme të rreme. Basha thotë se duhet që menjëherë prokuroria të nisë hetimet për dhunimin e fjalës së lirë.

“Të shfrytëzosh këtë fatkeqësi për të mbyllur portale, faqe fb e rrjete të tjera sociale dhe të kërcënosh gazetarët nga mëngjesi në darkë vetëm pse janë kritikë me qeverinë dhe sjellin zërin e qytetarëve të lënë në harresë dhe pa asnjë ndihmë, është kriminale.


Kjo është mënyra për të mbytur zërin e qytetarëve dhe të vërtetës që vjen përmes medias dhe portaleve të ndryshme. Prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet për dhunimin e fjalës së lirë nga qeveria. Me Kushtetutë dhe ligj kjo përbën një krim të rëndë që duhet ndëshkuar.” – shkruan Basha. ©LAPSI.al

7 Comments

  1. o BASHA Ngreje një çikë zanin se nuk pjerdh edvini jo për deklaratat tua, por as për kërkënd tjetër, përveç ndonjë prej atyre shokëve që i shkojnë natën në takim.

  2. Ky eshte nje qelbesire qe sja ka shokun. Vetem llafe ka. Gjithe ato premtime qe ka then…do dalin pd-istat kryebythqira. Ngreje zerin o legen. Ke komunistat ne krye akoma, pse nuk te degnohet zeri ? Si e ke hallin ? Apo ke bere pakt te fshehte me merkelin dhe ndonje nga anglia ?

  3. Portalet e xenit nuk I ka mbyllur akoma,exit,dosja,lolita qe financohen nga ty personalisht por me duart e erion isufit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu