• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktorja spanjolle

Paparazzi, Slider

Aktorja me origjinë spanjolle Shelley Morrison ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare.

Shelley u bë e njohur për të gjtihë në rolin e kamarierës në serialin e famshëm ‘Will & Grace’. Aktorja ndërroi jetë në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles pas një sulmi në zemër. Shelly kishte vite që ishte larguar nga ky serial dhe madje me rikthmin në 2017 ajo kishte refuzuar të merrte pjesë dhe për këtë arsye personazhi që ajo luante u vra duke dhuruar kështu një nga episodet më të bukura.


2 Comments

  1. Aktorja eshte amerikane me origjine nga Salvadori. Ju lutem, informohuni pare se te shkruani; mjafton nje klikim ne Google.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu