• |
ide | kryesore

Numërohen 1376 lëkundje tërmeti, 5 vetëm mëngjesin e sotëm

Lajme, Të fundit

Një lëkundje e re sizmike u regjistrua mëngjesin e sotëm. Lëkundja është ndjerë jo pak, duke krijuar panik te qytetarët. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me një thellësi 5 kilometra. Ndërkohë, që pas tërmetit të 26 nëntorit janë regjistruar në total mbi 1376 pasgoditje. Disa prej tyre janë ndjerë nga njerëzit. Që prej orës 7:00 të mëngjesit të sotëm, janë regjistruar 5 të tilla dhe dy jane te lokalizuar.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu