• |
ide | kryesore

Ramën e lëshojnë nervat, përzë qytetaren nga takimi: Ik largohu që këtu. S’të vjen zor

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot pasdite kryeministri Edi Rama ishte në zonën e ish-kënetës në një takim me qytetarët që u janë dëmtuar shtëpitë nga tërmeti i mëngjesit të 26 nëntorit.

Mirëpo në këtë takim ka ndodhur një situatë jo fort e këndshme për kryeministrin Rama, i cili pati një debat me një qytetare, duke e përzënë këtë të fundit nga takimi.


Rama: Shyqyr zotit jeni mirë me shëndet, s’keni viktima se të tjerët i çuan me autokolona në varr.

Qytetarja: Ja pra ndërtuesit tuaj. Sa kanë dashur kanë marrë.

Rama: Çfarë the ti?

Qytetarja: A i dhatë ju firmat për ndërtimin? Ne kemi paguar sa qimet e kokës.

Rama: Ik largohu që këtu. S’të vjen zor s’të vjen. Largohu që këtu. Nuk lejoj as sharje dhe as provokime. Provokator këtu nuk pranoj.

5 Comments

 1. Jo vetem qe i ka dhene firmat per leje ndertimi, por sic thone gojer e liga edhe ka perfituar nga lejet qe ja dhene. I lumte qytetares qe mori kurajon te fliste hapur dhe t’ia zvogelonte sadopak gezimin per termetin. Le te shpresojme qe nuk do futet ne burg si ajo goca nga Durresi

 2. Ka ngel edhe me qi me tere ment ne bythe kete popull qe ti veme kapak kesaj pune .
  Populli trim shqiptar dele te jeni gati ! Beeeeeeeeeeeebeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 3. Habitem me kete popull akoma besojne te ky pebindesh se do beje dicka pozitive per ta . KryeM….. duhet shperfillur , te gjitha sa ben i ka lojra ,veprime te neveriteshem qe ta shpifin Tani po “shan” te tjeret si Bracen ,Veliun ,Lleshin per te treguar se tetjeret Jan fajtore . Sa PA personalitet Jan Brace , Veliaj ,gjeneral Lleshi i perdore si lodra ,si nuk u tregua burre ndonjeri prej ketyre per tju kunderpergjigjur . Ne PS Jane mbledhure servilat, hajdutet ,mashteruesit ,imoralet dhe pulat . Veprimet e kryeM….. tregojne se i vetmi fajtor per drogen, shperdorimet, vjedhjet ,abuzimet e te gjitha llojeve eshte vet . Nuk guxon asnje zyrtar i PS ,i qeverise qe te veproje me koken e vet ,edhe Saimir Tahiri nuk e mbolli Shqiperine me droge PA urdherin e kryeM…… Qe te shpetoje Shqiperia ky duhet shporrur sa me dhpejt

 4. Une dhurova $300 dhe nuk jam I sigurte nese kam bere mire apo jo.
  Ne zonen e kenetes nuk ka pas qene ndertuar. Kjo zonja si shume te tjere, me shume gjasa kane vjedh token, kane ndertu pa leje, kane mare legalizimet pa te drejte dhe tani kane fytyre per kshu skenash e per kerkesa per hotel afer.
  Po siguroje shpine me te qift kina dhe nese nuk mere paret nga siguracioni drejtoju gjykates. Dhe nese ke zvaritje drejtoju qeverise.
  Kshu veprohet neper bote ku banojne njerez e jo kafshe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu