• |
ide | kryesore

VIDEO/ Momentet kur Rama “ka dalë nga vetja” para banorëve të prekur nga tërmeti

Kryesore, Lajme

Nuk kanë qenë të pakta rastet kur kryeministri Edi Rama ka dalë nga vetja në takimet me banorët në zonat e prekura nga tërmeti. I tillë ishte shpërtimi ndaj një vajze të re në zonën e ish-kënetës në Durrës e cila iu ankua për lejet e ndërtimit që kishte dhënë “ai xhuxhi” duke iu referuar ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako. Kjo e ka tërbuar Ramën që ka kërkuar që ta largonin vajzën nga takimi duke e quajtur provokatore. Ai e justifikoi Dakon me argumentin se pallate bien edhe në Japoni.

Rama nevrikoset kur i shajne Dakon from Lapsi.al on Vimeo.


Një tjetër rast është ai me kryetarin e bashkisë së Tiranës erion Veliaj të cilit iu hakërrye gjatë një vizite në një familje në Tiranë. Shkak u bënë shkarravinat dhe dëmtimet në hyrjen e një pallati. “Do të çohesh në 4.30 të mëngjesit dhe do ta lyesh vetë” – ishin fjalët e Ramës.

Nuk duhet harruar as shtyrja që i bëri Erion Braçes në Lezhë të cilit iu drejtua me fjalët: “Ik andej, mos më rri mbrapa”.

Rast shpërthimi ishte edhe ai kur i barti një qeni që të pushonte se “nuk ia kishte ngenë”.

Një tjetër moment ishte ai me një banor të Durrësit i cili u ankua se nuk e lejonin me qen. Duke “dialoguar” me qenin, Rama ka nxjerrë edhe inatin me “analistët që nuk e kanë qejf”.

Rama me qenin from Lapsi.al on Vimeo.

Një tjetër moment është ai edhe me një tjetër banor tjetër të Durrsit që iu ankua se ia kishin çuar gruan në hotel pa dëshirën e tij. “O Zot! O Zot!” – mërmëriste Rama teksa largohej. ©LAPSI.al

13 Comments

 1. Me keto karrlliqe i hani mutin Rames,gjeni ndonje gje tjeter si psh vini si kundershtar Shkullakun qe ta munde nokaut.

 2. E shpartalluat fare kapitalizmin,Ramaes ju rendua shume gjendja nga ky pseudo shkrim.Edhe Shvejku shkruan me mire.Jeni tamam kotec pulash.

 3. Sa here i kam thene Rames qe te permbahet dhe te shikoje vehten ,por Ai nuk pjerdh fare as per Shtabin e luftes te Lapsit.Ndoshta ne te ardhmen Shtabi i luftes per rindertim dhe zhvillim ben ndonje projekt nevojtoreje se si mund te shkohet ne kembe nga K/ministri.Ju lumte .

 4. O plehra mavi a ju duket se i keni për vije punët? bëhuni gati se pas qafe e keni goditjen, nuk ka për të zgjatur shumë, jo për ndonjë gjë por kur i kruhet kurrizi edvinit del duke bërë gallatë me njerëzit që kanë humbur gjithçka.

 5. Mos e vish me ate xhupin e ke te shemtut, ti ke lind vetem per kostum dhe nje bisht dhelpre te jaka do te jete magjepsese. Edhe Toga rromake te shkon shume, po nuk eshte koha. Qente le te lehin ti futi nai te kafshume dhe ec perpara daku.

 6. Pasi e ndriti Rama me “skuadrat e shpëtimit” nga dëmet e tërmetit të pajisur me kazma e lopata si në kohën e “bujqësisë moderne” të Dullës, po shoh se po aktivizon në media “skuadrat e shpëtimit” të marrëzive të tij.
  Sipas skuadroneve të propogandës për ti dalë atij në mbrojtje, fajet edhe për pasojat shkatërimtare të tërmetit, nuk i ka pasur ish kryetari i bashkisë së Tiranës apo ish kryetari i bashkisë së Durrësit, por i paska pasur …..Shkullaku ???

 7. popull psikopat me kryeminister kryepsikopat.nuk ju mjaftoi kristaqi e spiro koleka bythqirje per 55 vite por zgjodhen dhe mutin e tyre edvinin qe ti qije per vitet e tjera.mir ju ka ber enveri ju gicave e derrave te tij.

 8. PROBLLEMI QENDRON KESHTU:
  Gjate viteve dymije Tirona osht shkaterru si qytet. Pallate me leje e pa leje i kon mor frymen qytetit. KAQ.

 9. Nje njesh si perfaqesues i psikopatise se tije, e zuzareve qe e ndjekin nje te cmendur. por qe mbas largimit te semundjes do jete shume veshtire per tu ndrequr, mbasi virozen e ka mbjelle me korrupsionin, mafien, e hajdutllekun, qe e ka patur e zhvilluar si profesion perfekt ky IDIOT.

 10. Te nderuar lexues une e kuptoj qe shume prej jush flasin sipas oreksit
  Mos harroni nje gje qe na prek ne Te gjitheve ……. jemi turpi i Evropes jemi per te na qare hallin sa keqardhje kam per per ato njerez qe nuk ju shikojne syte dhe kane akoma shprese tek politika Shqiptare tek nje politike e deshtuar 30 vjeçare e plehrave dhe hajduteve qe Kane drejtuar ate vend qe nuk lane gje pa vjedhur vetem e vetem per tu mburrur para atij populli qe e lanë ne hall Te madh .Njerez eshte e tmerrshme çfare Po ndodh ne ate Vend
  Por nuk e ndryshojme dot Se atje Jane keta plehrat qe Jane bere Mafioze me vjen keq Se kam dhe vete shume njerez atje dhe nuk di si ti ndihmoj . Duhet bere diçka por Kush Mund ta beje ??? Nuk e di si , vetem qe eshte Turp qe jetojme akoma ne kete Vend ku drejtojne qelbesirat .Mos mendoni Se dua Te them diçka te veçante jo e ndjej ne shpirt vuajtjen e njerezeve atje por nuk kam gje ne dore ta ndryshoj .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu