• |
ide | kryesore

(FOTO) Bie bora e parë për këtë vit. ARRSH: Kujdes makinat që kalojnë në këtë aks

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kanë filluar reshjet e para të borës për këtë vit në Shqipëri.

Pamjet e publikuara në rrjetet sociale nga SHMU, ARRSH, tregojnë se si ka shtruar flokët e parë dëbora. Përgjatë aksit Qafë Mali-Fierzë, trashësia momentalisht ka arritur në 10 cm.


Sapo filluan reshjet, u morrën menjëherë masat e para 👨‍🔧të mirëmbajtjes dimërore 🚜 nisi puna për pastrimin dhe hedhjen e kripës. ⚠️Automjetet që zgjedhin të kalojnë këtë aks të tregojnë kujdesin e duhur, të reduktojnë shpejtësinë 🚘 dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit ✳️”, raporton ARRSH.

bora e pare4bora e pare3bora e pare2bora e pare 20192flet bora e pare 2019
bora e pare ne Lure

bora e pare ne Lure

bora e pare ne Lure

bora e pare ne Lure

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu