• |
ide | kryesore

FOTO/ Rama në pritjen e Mbretëreshës, por vëmendjen e merr Trump

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II. Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin e 70-vjetorit të Aleancës së Atlantikut Verior (NATO), dhe samitit që mbahet në Londër në 3 dhe 4 dhjetor të 2019-ës. Siç shihet edhe nga foto Rama qëndron në këmbë krah presidentit maqedonas Zoran Zaev. Vëmendjen e ka marrë si zakonisht presidenti amerikan Donald Trump me gjestet e tij. ©LAPSI.al


 Leaders of NATO alliance countries, and its secretary general, join the Queen and Prince Charles for a group picture during a reception in Buckingham Palace

 Inside Buckingham Palace tonight, Camilla shakes hands with US President Donald Trump, watched on by the Queen Erdogan arrives with his wife Emine at Buckingham Palace, London, as NATO leaders gather Boris Johnson with French President Emmanuel Macron during the palace reception Before going to Buckingham Palace, Melania and Donald Trump joked with Prince Charles at Clarence House earlier today Prime Minister Boris Johnson greets Chancellor of Germany Angela Merkel at Buckingham Palace

 

16 Comments

 1. I nxin surrati. Nuk ia ka fershellyer njeri. Eshte nderkohe jashte vemendjes, ia kane hequr vizen. Vetem erdogani e perdor tani si te doje. Vllau qe i ka premtuar azilin ne kembim te xhamive . Nuk eshte pare asnjehere me pare nje kryeminister me Joshtetar se ky. Injorant madh i te berit shtet. Nje fllucke propagande qe nuk i solli asnje bilanc ketij vendi , pervec se e varferoi, e la jashte evropes, e zbrazi nga rinia e klasa e mesme,, promovoi injorancen e tallavane, mbajti rreth vetes hajdute e servile dhe zgjodhi per benjamin nje pacavure klysh si veliaj qe zoti e ruajt kete vend nga nje i paburre e i pashtylle si ai. Ky eshte bilanci i Rames. Fat i zi per kete vend. Kush e kish menduar qe pas berishes do vinte nje shume me i keq por sidomos kaq i paafte . Krye inistri me i paafte e i demshem qe ka pare ky vend qe erdhi ne pushtet per te rilindur vendin dhe rilindi MeroBazen .

  1. Nuk është çeshtje FATI, është çeshtje edukimi.
   Në një vend të mbushur mr injorantë dhe të paaftë, por edhe tahmaqarë për të marrë çfarë nuk meritojnë, dhe ku politika mbështetet dhe promovon pikërisht këta tip njerëzish, dihet që drejt këtij tip të zgjedhuri do të shkojmë.

  2. Nuk i ka ardh e keqja ketij vendi nga kishat apo sidomos xhamijat oj ema , perkundrazi . Dhe mos ja jep kete merite keti paloshit te anetes , ky eshte i pafe . Zoti i tij eshte paraja . Here tjeter matu kur flet se nuk je tek merushe kurva ku jane mbledh gjithe kurvat antishqiptare .

 2. Me pas, Ai doli nga dera dhe beri shurren ne banjen mbreterore, pordhi dhe dhjeu atje. Nje kronike me te zgjeruar e gjeni ne fb (ku shkon imoraliteti i trapllikut mediatik)

 3. Vetem dy persona dallojne nga te tjeret ne foto, pa nje buzeqeshje esterike per foto pervjetori. Rama dhe Erdogan. Kokrra muti katunaresh qe te dy.

 4. Kur hyme ne nato vemendjen e mori Bamir Topi si qytetar,e keni pare salihun ate kohe qe qendronte mbas qytetarit Topi,fotot tregojne Obama-Topi diku nga mbrapa ishte dhe skuthi salih,kur u kthye ne tirane beri koncert me ciljetrat e pd dhe gezoje shpellkaret e zagaret e pd me fiksezjarret e aldo bumcit

 5. Ajo eshte date historike per Shqiperine.
  Tani ti hane mutin serbet e ruset trojeve Shqipetare.
  Morrave te kuq u ka ngelur ora tek traktati Varshaves.

 6. Ky plere i ka grabitur vendit plot 10 miliard euro mjafton te llogarisni demin qe kontrolli i larte i shtetit ka nxjere nder vite plus korrupsionin masiv pa llogaritur ktu kultivimin e droges dhe gjithe tipet e trafiqeve !!! Do vij nje dite qe kte pasuri do ja marrin ustallaret e botes nderkohe popullit do i shitet si rikthim demokracie dhe denim autoresh grabidqare 🙈🙈

 7. O pilot shpekar mblidhi deklarimet e klsh per periudhen e salihut dhe te rames dhe pastaj jam i bindur qe nuk do hash me mut salihu por do pish shurre rame

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu