• |
ide | kryesore

Një tjetër tërmet lëkund vendin pas mesnatës, sa ishte magnituda dhe epiqendra

Arkiva, Lajme, Të fundit

Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të shkallës rihter.


Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe 11 km në veriperëndim të Vorës, ndërsa thellësi ishte 10 km.


E konfirmuar edhe nga sizmologët, këto paslëkunjde janë normale dhe mund të zgjasin pak në kohë, por që nuk ka vend për panik.

  • foto galeri

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu