• |
ide | kryesore

Noizy mer çertifikatë mirënjohje në Fier

Paparazzi, Slider
noizy11.jpg

Noizy është vlerësuar nga Bashkia Fier me një Certifikatë Mirënjohjeje për kontributin që ka dhënë  ndër vite.

Lajmin e ka bërë të ditur reperi nëpërmjet një postimi në Instastory.


Gjatë vizitës në Fier ai ka takuar edhe persona me aftësi të kufizuara dhe ka realizuar një bisedë me ta.

“Shqiptarja.com” shkruan se reperi ka treguar edhe tmerrin që ka kaluar ditën e tërmetit.

“Më vjen mirë që i kaluam ato streset e mëdha, sepse ishte me të vërtetë fatkeqësi e madhe, jo vetëm për Durrësin, por për të gjithë Shqipërinë. Shyqyr Zotit u lehtësua dhe inshallah nuk e kalojmë më kurrë atë gjë.

Ishte diçka shumë e keqe, shumë e hidhur, pasi unë qëllova mes rrënojave me mamin, mbesën dhe motrën shtatzënë, që është diku gjashtë-shtatë muaj, ka qenë tmerr për mua. Shyqyr Zotit shpëtuam pa dëme, por siç dihet ka pas shumë të vdekur dhe ndihem sikur ata mund të ishin pjesëtarët e familjes sime. I lutem Zotit që kurrë më mos t’i përjetojmë këto gjëra që na ndodhën”, tha Noizy.

Video Player

Gjatë këtyre ditëve reperi ka qëndruar pranë banorëve të Durrësit, ku i ka ndihmuar me ushqime veshje dhe strehim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu