• |
ide | kryesore

Rama i shkruan Bashës nga Londra: I dashur Lulzim

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Lobdër në samitin e NATO-së, por nuk e ka lënë mënjanë politikën. Në disa komente në Twitter ai i është drejtuar kreut të opozitës Lulzim Basha duke mos i kursyer akuzat dhe ironinë.

“I dashur Lulzim, asgjë më të keqe s’mund të bëjë një politikan në këto ditë të zymta, se sa të kërkojë raste njerëzish ende të pasistemuar për t’i përdorur për politikë! Ka shumë akoma që duan dorën tonë dhe ngrohtësinë e kujtdo që mundet t’ua japë! Eja të bashkëpunojmë…


Mos u mjafto me fjalët e errëta e me pamjen që dukesh sikur e ke humbur ti shtëpinë, jo ata fatkeqë që kështu bëhen sfond mediatik, për të përcjellë zymtinë e politikës së stërvjetër, nē vend të ngrohtësisë njerëzore! Le t’i ndihmojmë së bashku me pak dritê, se zymti kanë boll🙏” – shkruan Rama.

13 Comments

 1. Rritu e piqu o palloshit I anetes me keto ironi shterp ti vertet I ksehas ata vemje injorante mavi qe te mbajen ne krye po shqiperia sta ka borc kete sjellje adoleshenti hi

 2. Edhe ti mos bej sikur i ke futur ne shtepine tende! Pastaj populli te zgjedhur ty kryeminister. Me cfare mund te ndihmoje Opozita? Nese do ndihme ne pergjithesi e per cdo gje, shko ne pidh te sateme dhe liro vendin. Leqe pranoje ne PS Lul Bashen se rru karin njeri as per ty as per ate.

 3. I dashur edvin, boll ma se na ke dhi me këto kalamanlliqe adoleshentësh.
  Duhet të jesh shumë budalla, nqs se mendon se ka ndonjë shqiptar, jo më përballë teje, por edhe në krah tënd që të merr seriozisht.

 4. Hahahaha….”I dashur Lulzim”!!!
  “Pak dritë!
  Pak dritë!
  Pak dritë, o shok, o vlla.
  Të lutem, pak dritë në kët natë kur shpirti vuen,kur të dhemb e s’di ç’të dhemb, e syni gjum nuk ka,
  Të lutem, pak dritë në kët natë kur shpirti vuen,urren nuk din ç’urren, don e s’din se ç’don.
  Pak dritë!
  O burrë!
  Pak dritë vetëm, të lutem, mshirë të kesh,se do çmendem në kët natë pa gjumë dhe pa pishë.
  Askush s’më ndigjon, çirrem kot më kot…”

 5. Ne fakt ai qe eshte pare 25 ore ne 24 ne televizion duke “qare” eshte ky vete, Basha eshte pare rralle neper televizione. Por ajo qe eshte me kryesorja ky “qan per fatkeqesine e shkruar”, por koncesionet nuk i harron
  Qameti eshte anullimi i koncesioneve dhe jo pasojat e termetit qe ne shumicen e rasteve erdhen si pasoje e lejeve te ndertimit te dyshimta, i kolaudimeve dhe kontrolleve te percipta ose inekzistente, si dhe si pasoje e mosfunksionimit te shtetit ne asnje hallke.

 6. Do te ndash krimin e monstres se Bashkise Durres,Vangjush Dakos ?!Betoni i tij eshte gjithandej ne Durres !!!Do te amortizosh paturpesisht pakenaqesine e popullit ndaj makuterise se ndyresires qeverisese me emrin Partia Socialiste(Rilindjes) !!!Do te krijosh te populli i shperfytyruar nga ju monster idene se keta gjithsesi jane njesoj dhe bashkpunojne ?!Do te shesesh hajduterine e skajshme te paloqeverisjes ne kete vend dhe asgje akuzat e derisotme edhe pse je kapur ne njemije raste duke vjedhur shume e ne flagrce,hajdut !Do te kafshosh gjuhen e piste e me te ndyre qe nje qenije humane ka perdorur ndonjehere ndaj opozites,rrugaç njeri ?!Pse do te ulesh,ke ndryshuar gje ?!Nuk je ti ai sulltani,qe fjala jote ngjante me jashtqitjen e nje barkdhemburi qe nuk pushonte as ne tre te mengjesit !?Nuk je ti hajdut i pushteteve dhe dinjitetit te shqiptreve,plehre !!!Narkoman,bandit e mashtrues njeri,i pacipe nuk ke shans !Dilja vete popullit se do te shqyeje per leckash e do pesosh keq fare!Ti monster as doreza nuk pate te nxirrje shqiptaret nga kthetrat e rrenojave e genjen pis se nxorem kaq e aq, se shpetuesi nga Vlora beri kete e ate,ngacmon gropen e atyre qe i ke degjeneruar me droge e krim !Turpi do te mbuloje,as qe ta ndjen nga kjo ane,pergjigjen do marresh per te gjithe jetet e fatkeqeve,per lotet e shqiptreve,per pasurite e jetes tyre qe tanime nuk jane me!Asnje takim,dilja vete me shperfytyrimin total te kuç shtetit qe u diskreditua perfundimisht faqe krejt shqiptareve !Jep dorehejen pleh.

 7. Shqiperia nje xhungel betoni.
  Trinomi vrases: Rama Lame Dako.

  Plazhi Shkozet nga shetitorja deri buze detit duhet prishur e gjitha. Vetem plazh nuk mund te quhet.
  Krimi me i madh ne kete vend.

 8. Nena me tre vogelushet flinin gjume ne nje krevat. Nuk u ngriten kurre.
  O zot c’ mu kujtua kampi komunist i Tepelenes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu