• |
ide | kryesore

(FOTO) Basha apel nga Borizana: Banorët kanë fjetur prej 1 jave në streha plastmasi, koha nuk pret

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha vijon takimet me banorët e prekur nga tërmeti shkatërrimtar që preku vendin tonë me 26 nëntor. Nga Borizana, pak kilometra larg Thumanës, lideri i opozitës pa nga afër gjendjen, ndërsa theksoi faktin se në këtë zonë asnjë inxhinier dhe asnjë ekspert nuk ka shkruar për të parë situatën e rëndë.

Ata qe kane mbetur jashte vemendjes jane shume. Ne Borizane pak kilometra larg Thumanes banoret qe u jane demtuar shtepite kane fjetur prej 1 jave nen streha plastmasi. Familjet e demtuara presin vleresimin e banesave nga eksperte dhe inxhiniere por deri me sot askush nuk ka ardhur.Me thane se po detyrohen te marrin borxhe sepse shteti nuk po kujtohet tu vije ne ndihme dhe nuk kane ku te shkojne. Falenderoj kontribuesit dhe donatoret qe jane te vetmit qe kane shperndare ndihma ne kete zone, dhe bej thirrje per shtimin me urgjence te grupeve te vleresimit ne terren me qellim permbylljen sa me pare te vleresimit profesional te gjendjes se banesave. Koha nuk pret!”- shkruan Basha.


 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri foto galeri foto galeri

4 Comments

   1. te shkerdhefsha farefisin dhe familjen o suflake shqupi. o morr bythe qe shan nga pas kompjuterit. hajde me tako njeher personalisht o fisqir po sta bera termet pidihin e motres, mamas, gruas, goces, dashnores apo cdo femer te familjes e farefisit. ti ore tifoz moterqir e ndyresir kompjuteri, po ta gjeta IP dhe adresen e shtepis do te ta qi mamin dhe gjith grat e fisit e te familjes live ne syt e tu, qe termeti qe ra ti duket lule para shkerdhimit tim. hajd me tako njeher personalisht mor te qifsha motern more suflak shqupi, mor plesh kari.

 1. O lulu po dergoji disa familje te shtepia qe le te stadiumi 240 metra mund i sherbejne ketyre familjeve te borizanes,bej nje gje te mire nje here ne jete,more 16 milion euro nga pallate ne det shperndaji nja 6 milion o pusht se dy metra kub do maresh kur te vij vdekja,leri fjalet se nuk te beson njeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu