• |
ide | kryesore

Televizioni shtetëror grek, emision LIVE për të mbledhur fonde për Shqipërinë

Lajme, Të fundit

Tërmeti që ra në Shqipëri më datë 26 nëntor në orën 03:54 minuta ku la edhe 51 viktima i ka prekur të gjithë, duke përfshirë edhe Greqinë, ku solidarizimi ka qenë i madh.

Anastas Janullatos ka filluar që të mbledhë fonde për të prekurit nëpërmjet një emisioni ‘Live’ në televizionin shtetëror “ERT”. Me fondet që do mblidhen, kisha Ortodokse synon që të ndërtojë shtëpi për të prekurit nga tërmeti.


8 Comments

 1. Te kuptohemi – Parate do t’i shtien shqiptaret qe jetojne ne Greqi, aq sa munden….
  Se greket jane te zene ne buzuqe, ata qe s’kane ikur akoma ne Gjermani. .

 2. O ti komentus i pare, o kokerr k….., thujini njemije here faleminderit te gjithe atyre qe na ndihmojne
  Shqiptaret do i jene mirenjohes televizionit grek dhe te gjitheve atyre qe do na ndihmojne

 3. Ne e shitem bythen tek greku per hall buke pr frmijet pas 1990.
  Po cfaj ka greku qe ne na shkerdheu komunizmi pr 50 vjet. Na la pa dinjitet te pa ushqyer te pa veshur pa prone e na burgosi e internoi dje na shkerdheu nga cdo ane.
  Ne greqi jane mbi 600 mije shqipetare qe ushqehen.
  Ne jemi mesuar vetem te shajme te tjeret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu