• |
ide | kryesore

Agron Tufa padit në Prokurori Spartak Brahon dhe Fatos Tarifën

Arkiva, Lajme, Të fundit
Agron Tufa padit në prokurori deputetin socialist Spartak Braho dhe ish-ambasadorin Fatos Tarifa.

Avokati Kujtim Cakrani tha se ndaj klientit të tij, drejtorit të ISKPK, Agron Tufa, ka pasur kërcënime të ndryshme si nga administrata ashtu edhe nga njerëz të tjerë.

“Janë riaktivizuar duke hedhur baltë ndaj zotit Tufa duke e akuzuar për vjedhje fondesh shpërdorim detyre dhe falsifikim të historisë. Tufa u largua pasi pati një arsye të fortë iu kërcënua familja e tij”


Agron Tufa dha dorëheqjen pak ditë më parë nga posti i Drejtorit të Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit dhe ndodhet me familjen e tij për azil në Zvicër.

8 Comments

    1. Shko mor koqe. Ai e ka hallin te azili, te plotesoje dokumentacionin demek i rrezikohet jeta. Parazit qe ka ngrene me taksapaguesit shqiptare e tani e tutje me taksapaguesit zvicerane.

  1. Ne momementin kur dikush pretendon te jete nje artist braktis artin per politike ai eshte askushi ose me sakt nje matrapaz.

  2. Cfare kllouni! Dmth mafiozi i rrezikshem qe e paska kercenuar qenka Fatos Tarifa! Medemek ky nuk jetoka dot ne te njejtin shtet me Tarifen, sepse ndihet i kercenuar prej tij!

    Hahahaha!

    Uroj fort, po fort, qe Zvicra, qe eshte shtet serioz, tja hedhe poshte kerkesen per azil, duke e detyruar ket njeri te filloje te punoje per te jetuar.

  3. Ky byth pambuk tufa ja lepiu mire bythen salihut deri sa ky e beri drejtor,rama e la deri sa e tregoje se kush ishte dhe sa tru kishte nga shkolla plagjature qe kishte bere,rri tani o tufe dhe laj bythen e nje zviceriani qe te jetosh dhe ruaju se keta komunistet e salihu vin te vrasin edhe atje dhe pastaj do thone qe e vrau tarifa dhe braho

  4. Fatosi oshte djali i sekreyarit te shokut enver qe ishte merzit me ramen se solli eshtrat e mitat frasherit ne atdhe. Por si duket kur kishin pushtetin te perndjekurit nuk e q…. tani ka ncjerr ka.. ky tosi dhe po kerkon pi… n e semes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu