• |
ide | kryesore

Rama kapet në gënjeshtër flagrante si aktor/ Mos e humbni videon ku inskenoi ai

-Instant, Kryesore

Pak qytetarë në botë e kanë fatin që bashkë më një kryeministër të marrin bonus edhe një showman. Ne shqiptarët kemi Edi Ramën. Dhe ai nuk le rast pa na e vërtetuar këtë. Dje ai shpërndau një video të xhiruar nga një pjestar i stafit të tij, ku dukej sikur merrte live lajmin me telefon se BE i kishte akorduar 15 milionë euro Shqipërisë. Pastaj këtë sihariq kryeministri ia kumtonte këshilltarit të tij Fugës dhe, përmes kësaj bisede, të gjithë shqiptarëve.

Por kjo mis en scene, nuk ka qenë reale, por nje video me regji të paracaktuar që Rama me Fugën e kanë inskenuar vetë.


Që kur e pamë atë në fakt na lindën disa dyshime. Si ishte e mundur që Rama ishte duke u filmuar pikërisht në momentin që atij i dhanë lajmin e mirë? Apo mos vallë ai paguan dikë që  filmon gjatë gjithë kohës, pavarësisht nga gjërat që bën ose thotë?

Në fakt pas këtyre dyshimeve, kemi provën reale se kryeministri ka qenë thjesht duke inskenuar në një kafene të thjeshtë italiane, ku ai ka bërë aktorin, Fuga regjisorin dhe një person i tretë kameramanin. Dhe kjo dallohet duke kqyrur një detaj nga videoja, pikërisht telefonin I Phone të Ramës. Aty duket qartë se ai e mban kot në vesh dhe nuk është duke folur me kërkënd dhe fjalët “thanks, thanks” që shqipton i hedh kot në erë pasi celulari është i mbyllur.

Cila është prova? Po të vërehet me vëmendje xhirimi, celulari i Ramës nuk fiket asnjëherë.

Por I Phone ka një sensor që në momentin kur përdoruesi merr një telefonatë e ndjen afërsinë dhe ekrani bëhet automatikisht i zi në mënyrë që të mos shtypet padashje asnjë tast apo komandë që mund të ndërhyjë në telefonatë. Ndërkohë në video duke që telefoni i Ramës është i ndezur me dritë, gjë që tregon se pas tij nuk ndodhet asnjë bashkëbisedues.

Megjithatë, pavarësisht nga ky mashtrim i vogël kryeministrit, i duhet thënë “Chapeau Artiste”, rolin e luajte shkëlqyeshëm dhe ne e morrëm në mënyrën më të mirë lajmin e dhurimit të 15 milionë eurove. ©lapsi.al

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱Pak përpara regjistrimit në “Porta a Porta”, në panelin e organizuar nga i mirënjohuri Bruno Vespa, për informimin dhe sensibilizimin e publikut italian mbi pasojat e fatkeqësisë natyrore të 26 nëntorit🙏 Emisioni do të transmetohet sonte në 23:24, RAI UNO🇮🇹https://e-albania.al/dhuro/

Publiée par Edi Rama sur Mercredi 4 décembre 2019

30 Comments

 1. Ky kryekoqe nxjerr kunjin me Ne te gjithe, dele e dhi’ se bashku.
  POPULL TRAP SHQIPTAR e gezofshi !!!

 2. Kjo tregon sesa i rruhet trapi per termetin dhe njerezit ne fakt. Merret me kalamalliqe te kota dhe haradinajt qe e merr per pune as nuk ja hap telefonin. Fuga ne funksion te plote. Kush mendoi se termeti eklipsoi fugen, nuk e njeh Ramen. Business as usual thote amerikoni

 3. Po mire o njerez, per kaq e quani genjeshtar? Po ai s’ka lene rast pa genjyer duke filluar nga 300 mije vendet e punes, shendetesia falas, shtepite pa leje qe nuk do te prisheshin e sa mijra genjeshtra te tjera. Do ishte e rendesishme, ose do perbente problem po te thoshin te verteten Km ose lali, pasi e verteta e thene nga keta njerez ose do sillte pasoja te tmerrshme, ose do vinte si pasoje e problemeve nervore.

 4. Pavaresisht se e kam shume inat per keq-qeverisjen dhe personat e gabuar qe ka zgjedhur te jene ekipi i Edit si Kryeminister, apo si kryetar i nje partie ku historikisht ka pasur intelektuale por e mbushi me lloj lloj funderrinash burra e gra, them se ne rastin e Europes qe i ka merre 15 milione euro eshte per tu falenderuar dhe duhet motivuar qe te marri me shume pse jo te na hapin negociatat sepse me shume se kurre Shqiperise i nevojitet kjo!

 5. Shpellkari neri dhe nafijate tre ne nje mendim rastesi apo regjia loqe e zgjuar,nje reklam me shume pa para qe lapsi po i ben rames me keto skupe shpellkaresh prej 10 ditesh,eshte i shame me fis ai qe shkruan pas meje

 6. Këto 15 milionë euro BE- ja besoj se ja ka akorduar Shqipërisë, vetëm për emergjencën e strehimit të qytetarëve në hotele gjatë muajve të dimrit.
  E dëgjova ministrin Blendi Klosi që të bënte “heroj” pronarët e hoteleve që “pranuan” të strehojnë banorët e ngelur pa strehë. Më të “fituarit” nga ky tërmet do të jenë pikërisht pronarët e hoteleve me qindra klientë të siguruar me fjetje e ushqim , në kohën e dimrit që ato janë bosh.
  Hipokrizia qëndron në faktin se janë ata që duhet të “falenderojnë” qeverinë që ju a mbushi hotelet e xhepat edhe gjatë dimrit e jo e kundërta.
  Sigurisht që kjo është një zgjidhje mjaftë e mirë dhe kështu ka vepruar edhe qeveria italiane për tërmetet që ndodhën në Italinë qëndrore në 10 vtitet e fundit.
  Por në ndryshim me hotelet e bregdetit italian që nuk pësuan asnjë dëm nga tërmetet, në Shqipëri tërmeti pasojat e tij më shkatëruese e demtuese, i pati në bregdet, pikërisht atje ku janë strehuar të pastrehët.
  Edhe hotelet që duken se nuk kanë pasur asnjë dëm, detyrimisht duhet ti nënshtrohen një kontrolli të hollësishëm teknik dhe një zgjidhje më e matur do të ishte që për të dëmtuarit të huazoheshin nga vendet europiane, shtëpiza të gatëshme lëvizëse, ashtu siç u veprua në Italinë qëndrore.
  Veprimet e nxituara me efekte propogandistike, mund të sjellin pasoja të rënda.
  Më së paku, meqë dëmtime të shumta ka pasur në shumë bashki të Shqipërisë e në shumë fshatra, zgjidhja e përkohëshme e strehimit me shtëpi lëvizëse të zmontueshme, të bëhet për këto zona ku edhe hapsira për vendosjen e tyre është më e madhe.

 7. Shvejku qenka kthyer dhe komenton duke u marre me nentoger Dubin. Vetem nje kerkese kam per ate dhe per ata 30-40 shkrojtesa me pagese, me gjeni nje rast ku dyshja Rama-Veliaj ka mbajtur premtimet. Nese e gjejne hallall sufllaqet qe paguhen nga taksat tona per tri dite rrjesht. Biles meritoje edhe nga nje shishe uje te ftohur ne ambjent meqe kane rene temperaturat. Ne fund nje keshille, mos u merrni shume me maloket shpellare se do zemeroni ministrin e brendshem, kryetarin e grupit parlamentar, kryetarin e komisionit te ligjeve e shume te tjere, as mos u merrni me Berishen se tregoni sa frike keni prej tij megjithese nuk ka me rol primar ne politiken shqiptare. Merruni p.sh. me ministren e marredhenjeve me parlamentin se thone qe po ben nje film per termetin qe kaloi dhe po meson doganieret si t’i vene traun termetit te ardhshem. Hani tani sr po ju iken ora dhe jua mert lali Eri ushqimin. E meqe ra fjala tek lali Eri, a e leu ate shkallen e pallatit qe e urdheroi km qe te lyeje?

 8. Te shkerdheft Kina Rusia dhe India nonen e fisin femra more gerdall km more mashtruesi me i modh ne krejt boten je more booo🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩🙈nuk kom durim te shkruaj per kete degjenerat pasi e degjeneroi mar kombin

 9. Aq budalla qenka kryeM…… sa nuk e kupton qe eshte bere i neveriteshem Me duket se Fuga po ja dredh duke e diskretituar ne per ekranet televisive . Ky kryeM…. nuk ka ndjnje njerezore ,eshte si kafsh dhe aktore i peshtire

 10. Shpellkaret reklam pa fund rames me komente te tipit salihist,ju hani mut ai fiton zgjedhjet,ju masturboheni per salihun ai fiton,ju qiheni ne bythe ai fiton lum salihu per ju shpellkare

 11. Po o varikarsa po, prisni bashen tju mbledhe per proteste ne vend te ishit ne shesh dhe no proteste paqesore po ti perdhunohej cdo lafsh qe ka ne fis rama. Rrini shkruni ktu tani se eshte teper vone. Popull laskar

 12. I paemer rilindas !Ka nje mundesi te vetme qe t’jesh aq pleh njeri……,mbase as njeri nuk mund te jesh!!!Ti je nje zvarranik,i peshtire qe ushqehesh me larvat e pista,te dala nga fosilje te ndyra te rregjimit kriminal te eterve tuaj,funderrine !Nuk e ke problem te tregosh se çfare lloj monstre je,ne tunel se ndryshe….. !?!Duhet te jesh produkt i ndonje sigurimsi me ndonje nga ato qenushet e gardes andej nga mullaret ku ruante i ziu,i cili te ngjizi ty….., gabimisht!Je mutacion,gjysme human,kuptohet lehte !Mbase je vete palaçoja qe ben gjasme flet e duket se genjen njerzimin,felliqesire,ose mekembesi i tij,apo lehesi qe mban te bunkeri ne Surel e meqense nuk e ke paloçon aty……,leh ketu,çfare lehje,ne ciatje ?Ngjizje e neveritshme….!

 13. O neri fotoja ti dhe shume shpellkare jeni krijuar nga lab i vicidolit salihut me sperm te tipit OMGj prandaj dhe reagimet tuaja jane te nje linje sepse ju keshtu funksiononi jo si njerzit normal,kur salihu ju thote qe do te qini nenat motrat grate e fisit dhe ju jeni gati sepse nga kjo katrahure seksuale dalin te tjere shpellkare OMGj

  1. Ca karin ke me mua o zgjebe? Une shaj Ramen, ty te vjen keq qe nuk te shaj ty me liber shpie. Hajt se po ta bej qejfin. Te qifsha cfare te mban pragu o qelbesire, o nevojtore e kumandarit

 14. I paemer 21:23,je keq, shume keq !Ke nje zgjidhje te shpetosh veten,merr nje litar,ke modele plot,lidhe ne lartesi,dhe….,shpeto veten !!!

 15. Ju shkruani dite nate o shpellkaret e salihut,kurse shpellaret e luluse shkojne ju qijne motrat grate mamkat baballaret vellezerit dhe ata gezohen qe ju shpellkaret si neri me shoke jeni te zene me salihun,tani po ju them sa mbarova pune me motrat dhe grate tuaja ne tironcit te qime fort o neri omgj I salihut

 16. Me ne fund, Ky idioti, IPAEMER, na e paska emerin, e qe e quaka vehten “”TIRONAS…….e ketu mbaron c;do koment, sepse na doli nji idiot si Lymi Tutuit, qe me rropsat e mendjes tije del ne cdo koment e mbron diktatorin, hajdutin, narkomanin, te degjeneruarin Rama,. Se ku jetoka ky ciban Tirone, nje zot e di, sepse sot jo vetem Tironcit, por mbare qyteti Tirone e ka njoft ate dhe tere shpuren rilindase. Kam nje pyetje per kete felliqsire te qytetit tone,,,,A mos je nga familja e nuses se idiotit? Keshtu e justifiko qenien tate jasht standartit ne kete portal, sepse ke shfaqie hibridi, e jo autokton.

 17. Aktor i dobet, piktor i dobet, stilist i dobet, kryeminister i dobet. Vetem te mashtroje eshte talent. Jepi Rama se ke gjet popull. Q… ne bythe

 18. Xixa mbron nerin alias xixa o shpellkar i oreve te vona ti mor bythlepirsi klasik me kollare i salihu masi mbarove punen e per nate mbajtjen e shishes se shurres se salihut,ti mor bythqire i lulzimes qe i qendron nga mbrapa luluse dhe pordhet e tij ja ben me xixa qe te shkojne me bukur te grupi i shpellkareve te pd,ti mor pusht qe dhe motren e pallon per idealin e pd,shiko mor rrot kari qe erdhe ne tirone me urdher te salihut qe te besh jete me te mire dhe qendron dite nate ne bodrumet e shqupit,per ty xixa eshte arritje nga shpella ne bodrum,te ka perdhunuar salihu trute o i mjere

 19. O legena qe vidhni lajmet e Dosja.al. Po si nuk iu vjen turp njehere? Merrini mo me citim o shkencetare. Turp!Turp!Turp!Turp!

 20. QEKAN VERSUL KURVAT MAVI . O JU QIFSHA MUSTAFA NANON , KRYETARIN E QELBESIRAVE .
  ROPT KU TI KENI O QELBESIRA TE KUQE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu