• |
ide | kryesore

Rama ‘kapet’ në Kuvend me deputetët e opozitës së re: Shumica prej jush nuk dinë të flasin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deputetët e opozitës së re në parlament. Kreu i qeverisë gjatë fjalës në Kuvend i është “përveshur” pakicës, duke thënë se shumica prej tyre ka probleme me shqipen dhe të folurin.

Për Ramën, deputetët e pakicës në Kuvend duhet ta mbajnë me ndër karrigen e parlamentit, ndërkohë që pohoi se ish-deputetët dinin të flisnin më mirë.Sipas Ramës, shumica e deputetëve që hynë rishtaz në Kuvend, kanë probleme me vendosjen e “kallëzuesve në vendin e duhur”.


“Po pati mundësi këto muhabetet e rrugës i lini jashtë këtij vendi. Mos hajdeni këtu edhe të na bëni si më të zotë se ata. Se nuk jeni më të zotë se ata. Shumica prej jush nuk dinë të flasin. Shumica prej jush kanë problem me vendosjen e kallëzuesit në vendin e duhur.

Ju jeni pasojat e tërmetit të opozitës. Ra opozita gërmadhat jeni ju, ata nuk e di se ku janë. Mos mi merrni për keq këto fjalë. Në këtë fazë ju kërkoj pak përmbajtje nga fjalori i përditshme”, tha kryeministri me ironi

18 Comments

 1. Hahahahahahahahhaah sa gallat…..me shume se pune politike per kete duhet gjetur dikush me profil te forte ta sfidoj personalisht njehere.

 2. O idi eshte opozita qe caktoje lulzimja me miratim te salihut dhe ata qe iken nga sheshi mejdanit duke i terhequr zvarre nga salihu nuk jane me te mire shiko albanen noken bumcin paloka etj o komunisti vogel i salihut

  1. Rama shfrytëzoi faktin që disa partiiçka të vogla që Shqipëria i ka me qindra dhe ishin deklaruar si parti aleate të opozitës, për të futur si lista të opozitës ndonjë injorante si “kërpërata”
   Po pse haroni se më shumë se gjysma e deputetëve të PS janë akoma më injorantë se “kërpërata” e nuk ju a ka mbajtur të flasin asnjëherë në parlament ?
   Nga 74 deputetë që ka PS, më së shumti janë nja 25 prej tyre që të kenë dalë në podium për të diskutuar bile edhe gjysma e tyre me tekste të shkruara.
   Nga ish deputetët e mirëfilltë të PD, e vetmja që po ja kalon edhe Ramës në stilin “oratorik”, duke bërë pauza dy tre sekonda mbas çdo dy fjalësh , është Rudina.

 3. Ta sfidoje nje rrugaç e njeri me komplekse,hajdut e biri i denje i babait vrases e kurvar eshte pak e veshtire,nuk ka te dyte ne bote !!!???Ju qe i beni temena ketij llok perversi,vajmedet çfare qenie te peshtira e defiçente duhet te jeni ?

 4. Po mire jau ben legenave . Vete pranuan te perdoren . Gojet e liga thone qe jane paguar per kete. Une per vete e besoj. Tek e fundit teater bejne , jo opozite. Per aktrim te paguajne mire.

 5. Shiko me gjithe mirekuptimin….. rama sado loqe dhe barbon ka qene eshte nje realitet tashme…… mos rrini me cka qene

  1. po o i ores 18, me realitetin po merremi ketu dhe ky sot esht km i nje shteti te barbonizuar; respekt per barbonet se vec vetes i bejn dem…ky e filloj me tiranen sic po i shifni rezultatet dhe e vazhdoj me Shqipnin!

 6. Fotografi i karit te Rames ne plazhet e Frances, vjen verdalle neper portale se nuk di si tja shperbleje nderin qe e la ta fotografoje cullak. Prandaj mos e vrit mendjen o Idi

 7. Rama shfrytëzoi faktin që disa partiiçka të vogla që Shqipëria i ka me qindra dhe ishin deklaruar si parti aleate të opozitës, për të futur si lista të opozitës ndonjë injorante si “kërpërata”
  Po pse haroni se më shumë se gjysma e deputetëve të PS janë akoma më injorantë se “kërpërata” e nuk ju a ka mbajtur të flasin asnjëherë në parlament ?
  Nga 74 deputetë që ka PS, më së shumti janë nja 25 prej tyre që të kenë dalë në podium për të diskutuar bile edhe gjysma e tyre me tekste të shkruara.
  Nga ish deputetët e mirëfilltë të PD, e vetmja që po ja kalon edhe Ramës në stilin “oratorik”, duke bërë pauza dy tre sekonda mbas çdo dy fjalësh , është Rudina.
  Kurse për Murrizin thonë se “është i zoti i gojës”, por me thënë të drejtën unë nuk e kam ndjekur ate për ta dëgjuar më shumë se dy tre sekonda se ma shpif me ate zërin e hollë si të Ramiz Alisë.

 8. Pak i ben Rama kesaj monstre qe ai bashke me nderkombetaret krijuan, “opozites e re parlamentare”. I perdor dhe i tall. I lumte.

 9. Nuk kane cfare te bejne idiotat e opozites se re i ka ne dore, disa jane shit keshtu qe edhe gishtin e bythcardit tu fus rama ata qeshin, disa bejne sikur bejn opozite por jane katunar nga mendja, nja dy tre jane per te ardh keq te klasit A++ si lym raf rud keshtu babloku tall hallatet dhe keta ja lepijne, suksese ne jete

 10. Shume shpellkare ka ketu te lapsi sa ka krijuar salihu ne lab e vicidolit duke perdorur sperme OMGj dhe ju u rritet per kete pune qe po beni sot,shkoni ndihmoni hallexhit dhe mos hani mutin e salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu