• |
ide | kryesore

Shikoni VIDEON/ A i leu Veliaj shkallët e pallatit pas urdhrit të Ramës

Lajme, Të fundit

Disa ditë më parë në vizitën tek familja Lala, një ndër të prekurat më rëndë prej tërmetit, kryeministri Rama iu hakërrye kryebashkiakut të Tiranës Veliaj, duke e urdhëruar që të nesërmen të çohej në orën 4:30 të mëngjesit dhe personalisht të vinte në godinë për të lyer shkallët. (Pallati ku po akomodoheshin pjesëtarë të familjes)

Por a ka ndodhur në të vërtetë kjo, a janë lyer shkallët e pallatit dhe a janë hequr “shkarravinat” për të cilat u ankua Rama. Emisioni Boom, ka shkuar në godinën në fjalë për të parë gjendjen. Këto janë pamjet.


8 Comments

  1. Po sikur shkallet te jene lyer dhe njesiti guerril “luga e djallit” ti kete zhgaravitur perseri qe ju te portaleve opozitare tu shplani trurin disa debilave qe ju ndjekin!?

  2. Po ti paemri i ores 2:14 sa intelektual qe je! Na quan debila ne qe lexojme portalet gjate dites ndersa vete poston komente edhe naten.

  3. I paemer 10:26,
    intelektual eshte fjale e madhe e cila ne periudhen e demokracise ka degjeneruar deri aty sa ne listen e pafund te tyre ben pjese edhe Flamur Noka.
    Shqiperise ata qe i mungojne ne kete tranzicion jane pikerisht intelektualet, ku cadren e tyre qendrojne nje numer i kosiderueshem e popullsise. Por nga natyra intelektualet jane te ndjeshem dhe kur e shikojne qe ne nje shoqeri degjeneron ku mbizoterojne mediokrit dhe injorantet, terhiqen ne “guacken” e tyre mbasi i dine shume mire pasojat e hakmarrjes tyre. Une personalisht do te isha i lumtur dhe krenar po te isha nje i tille.
    Nuk shkruaj naten, por jame nga krahu tjeter i globit ku distanca me ben nostalgjik dhe sado pak vuaj per nendlindjen time.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu