• |
ide | kryesore

Dyshimet për skema mashtrimi, mbyllen dy kompani që jepnin kredi në Kosovë; Monego dhe Iute Credit (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy institucioneve mikrofinanciare iu morën sot licencat e operimit në Kosovë. Vendimin e mori Banka Qendrore e vendit, me arsyetimin se ato vjelën kamata shumë më të larta se sa lejojnë ligjet në fuqi. Sipas Klan Kosovës, bëhet fjalë për Iute Credit dhe Monego. Iute Credit është një institucion mikrofinanciar që operon edhe në Shqipëri. Nuk dihet ende nëse do të ketë masa të tilla si në Kosovë edhe nga Banka e Shqipërisë.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu