• |
ide | kryesore

Futi nxënësit në provim një ditë pas tërmetit, shkarkohet drejtoresha e gjimnazit “Sami Frashëri”

Lajme, Të fundit

Drejtoresha e gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë është shkarkuar sot nga puna. Lajmi raportohet nga abc news që citon burime nga shkolla. Sipas këtyre burimeve drejtoresha Teuta Dobi, një ditë pas tërmetit të 26 nëntorit, lejoi nxënësit të hynin në shkollë për të zhvilluar një provim në lëndën e gjermanishtes.

Në kohën kur toka ende dridhej nga pasgoditjet e tërmetit 6.4 ballësh, drejtoresha mori guximin të çelë dyert e shkollës, duke rrezikuar jetën e nxënësve. “Sami Frashëri” është një ndër shkollat që ka pësuar dëme të shumta dhe për pasojë është klasifikuar nga inxhinierët “jashtë funksionit”.


6 Comments

    1. Kjo drejtoreshe gjimnazi? E pamundur, cudi?! Kjo duhet qe te ndalohet me vendim gjykate, te mos i afrohet deri ne 500 m. cfaredo lloj institucioni arsimor. Lete vazhdoj punesimin ne profesionin e saj, drejtuese teknike dhe menaxhere kuplaraje baxhellash.

  1. Ia qifsha ropt mu ne pidh xhades rracqires kurve rilindase prostitute cicderre qe qihej me tullacin e lokalit afer shkolles

    Bythlopa cicderre gojekare

  2. Kjo drejtoreshe gjimnazi? E pamundur, cudi?! Kjo duhet qe te ndalohet me vendim gjykate, te mos i afrohet deri ne 500 m. cfaredo lloj institucioni arsimor. Lete vazhdoj punesimin ne profesionin e saj, drejtuese teknike dhe menaxhere kuplaraje baxhellash.

  3. Nxenes hapni syte, filloni te kuptoni se nuk jeni kukullat e nje bundrre dhe se nuk mund te tallet kush me ju. Mos shkoni mbas cdo karlliku qe shpikin karakurvat. Drejtoreshave mund ti thuhet “mos na cani karin”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu