• |
ide | kryesore

Programet që masin valët sizmike, më të kërkuarat në internet në zonën e Shqipërisë

F1, Stil

Aplikacionet që masin valët sizmike,  qe njoftojnë në kohë reale se kur  ndodhin tërmetet si epiqendrën e tyre janë kthyer në më të kërkuarit në internet në zonën e Shqipërisë. Nëpërmjet një kërkimi te thjeshtë ne App Store për përdoruesit e Apple në krye të listës qëndrojnë programet “Last Quake” (Tërmeti i fundit). Kjo për shkak të tërmetit me magnitutë 6.4 që goditi Shqipërinë mengjesin e 26 Nëntorit duke shkaktuar viktima, dëme në banesa si dhe gjëndje të rënda emocionale dhe psikologjike tek njerëzit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu