• |
ide | kryesore

20 milionë lekë kush ndërton shtëpi në fshat, Berisha thirrje Ramës: Ofertë tallëse dhe cinike, hiq dorë nga diskriminimi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Duke e quajtur nje oferte tallese dhe cinike te kryeministrit Rama, dhenien ne dore te 20 mln lekeve te vjeter per banoret ne fshat qe duan te ndertojne vete banesat e rrenuara nga termeti tragiik, ish-kryeministri Berisha i ben thirrje atij te heqe dore nga diskriminimi cinik i ndarjes se popullsise ne te nenes e te njerkes.

“Me dy milione qe ofron narkoqeveria jote fshatari nuk ngre dot nje balle te shtepise se rrenuar. Prandaj duke denuar kete akt cinik i them Edvin Mafise hiq dore nga diskriminimi cinik i qytetareve, nuk do mundesh kurre ti ndash ne fatkeqesi ata ne disa te fshatit e te tjere te qytetit, disa te nenes e te tjere te njerkes, kete nuk e pranon asnje shqiptar dhe per kete qendrim çnjerezor antikushtetues do te marresh ndeshkimin e merituar”- shkruan ai ne nje shenim ne faqen e vet ne Facebook.


Postimi i Berishës

Nje oferte tallese dhe cinike e Edvin Mafise per fatkqinjte!

Diskriminim racist antikushtetues i qytetareve shqiptar!

Miq, 2 milion lek per shtepite e rrenuara nga termeti ne fshat, qe per te mashtruar Edvin Mafia i lexon me te vjetra (20 milione) do te thote:
-ose je cinik i pashpirt qe urren fatkqinjte dhe tallesh e i diskriminon ata
-ose nuk jeton ne kete vend por diku ne nje hapesire iluzive, rrene dhe mashtrimi

Me dy milione qe ofron narkoqeveria jote fshatari nuk ngre dot nje balle te shtepise se rrenuar.
Prandaj duke denuar kete akt cinik i them Edvin Mafise hiq dore nga diskriminimi cinik i qytetareve, nuk do mundesh kurre ti ndash ne fatkeqesi ata ne disa te fshatit e te tjere te qytetit, disa te nenes e te tjere te njerkes, kete nuk e pranon asnje shqiptar dhe per kete qendrim çnjerezor antikushtetues do te marresh ndeshkimin e merituar. sb

8 Comments

 1. Po mor kelysh serbi nuk I dhe asnje demshperblim shkodraneve per mbytjen qe i bere shkodres 5 here ne 8 vjet qeveri,sperme te qelbur paska pas serbi karaxhic o salih

 2. Nuk kuptoj cfare duan keta, qe shteti tu ndertoje vilat ketyre?? Po nxirr ndonje lek o Sale se e vodhe kete vend per 30 vjet..e tani po ben populizem me paret tona…

 3. Sale funderine mbete.
  Pse te jetosh ne fshat eshte diskriminim. Per cfare qendimi cnjerzor akuzon ti ne nje kohe kur askush nuk detyrohet me force por me deshire duke u falur edhe rreth 20.000 $!? Nje apartament me 3 dhoma gjumi + kuzhine eshte 70 m. katror, pra llogaritet diku 280 $ per m. katror.
  Ai qe duhet ndeshkuar je ti mor sociopat me mahnine e perskutimit shpellar.

 4. Sali Berisha eshte nji burre legen , i poshter qe se ka shokun.
  Ky palo burre eshte ai qe nxorri nga shtepite qytetaret e ndershem ne moshe pleqerie te thelle dhe shume prej tyre u barten me tezga se te ishin te pamundur , ne shtratin e vdekjes.
  Ky maskara krijoi posaçerisht zyren private te permbarimit qe si nje komando naziste i zvarriti e i nxorri nga shtepite njerzit e thjeshte por te ndershem qytetare denbabaden sikur te ishin kriminele te rrezikshem ne nje kohe qe ata kishin paguar 50 vjet rresht qirane shtetit dhe gabimi i tyre ishte se ndodheshin ne shtepite e shtetezuara te privateve te para luftes.
  Dhe kete krim e beri ky pis ne nje kohe qe nuk kishte asnji lloj emergjence apo situate te jashtezakoneshme si sot.
  Po ku ka goje me fol ky bir bushtre, malok shpellash per qeverine e sotme kur vete ka bere me te keqen?
  Nxorri njerzit e ndershem kur ishte ne pushtet e tani qe ska pushtet ben sikur qan per ata qe kane zaptuar toka e ndertuar pa leje
  Ky plak llafazan i papermbajtur vuan per pushtet se mire tha Namik Hoti qe maloku nuk zbret kollaj nga kali perveçse me plumb.
  Sali Berisha ta dish mire ke mallkimin e pleqve te semure ne shtratin e vdekjes sepse nuk i le as te vdisnin te qete.

 5. une mendoj se kjo eshte nje pune e mire, se ne pergjithesi, ne fshat i kane toket e tyre, edhe nqs kane bageti, eshte e thjeshte edhe e mjaftushme per te ndertuar nje shpi. Mos te harojme se ne shqiperi prona private kur nuk eshte e siguruar, edhe demshperblimi nuk duhet dhene, por te nisemi me regulla, por te shohim nga ana humanitare, eshte nje gje shume e mire, pra te flasim nga ana se si qendron edhe jo me politike, se nga ajo sdo marin as ato 20 000 $

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu