• |
ide | kryesore

Kosova bojkton ceremoninë e çmimeve Nobel, Pacolli ka një kërkesë për Shqipërinë

Lajme, Të fundit

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit. Ai pret që edhe Shqipëria të veprojë njesoj.nobel

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Pacolli ka konfirmuar se ambasadorja Shkëndije Geci-Sherifi do ta bojkotojë këtë event, shkaku i fituesit konstravers të Çmimit Nobel, Peter Handke, i cili ka qenë mik dhe mbështetës i politikës së Millosheviqit.


Ja cfare shkruan Pacolli

“Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit. Unë konfirmoj se ambasadorja ynë Znj. Shkendije-Geci-Sherifi do të bojkotojë këtë event, shkaku i fituesit kontravers të Çmimit Nobel, Peter Handke, mik dhe mbështetës i politikës së Millosheviqit. Unë gjithashtu pres që edhe Ambasadori i Shqipërisë të veprojë në mënyrë të ngjashme”, ka shkruar Pacolli.

2 Comments

  1. Ju lutem shum ketije Gerdalles son Rame droges vetem Serbet mos ja shani pastaj pse i shani gruan , familjen dhe biles dhe Aneten s ka problem ok . Mos shani se gerdalla jua mbyll portalin, gojen dhe bythen ok 😖

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu