• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta reperi amerikan

Paparazzi, Slider

Juice Wrld, reperi i talentuar në fillimet e karrierës, humbi jetën sot në aerportin e Mideay në Chicago pas një krize. Fluturimi i tij sapo kishte zbritur kur dëshmitarët vunë re se i riu po kalonte një krizë. Burime nga policia thanë se atij po i dilte gjak nga goja kur mjekët mbërritën për të dhënë ndihmën e parë.


Juice Wrld, emri i vërtetë i të cilit është Jarad Anthony Higgins, ishte ende i vetëdijshëm kur mbërriti në spital. Ai humbi jetën shkurtimisht më pas. Shkaku i vdekjes mbetet i paqartë. Karriera e reperit sapo kishte nisur dhe ishte në ngjitje. Ai u bë i famshëm me këngën “Lucid Dreams,” që u publikua verën e 2018-s. “All Girls Are the Same,” me Lil Yachty, gjithashtu u bë një hit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu