• |
ide | kryesore

Premtoi ndërtimin e 500 shtëpive pas tërmetit tragjik, Rama takon Presidentin Erdogan

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar sot drejt Turqisë, ku ka takuar Presidentin Recep Tayyip Erdogan. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Rama.

Ky takim vjen pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit, që gjunjëzoi Shqipërinë, duke lënë 51 të vdekur, qindra të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara.


Menjëherë pas tërmetit tragjik, Presidenti i Turqisë, Erdogan, ishte ndër të parët që u solidarizua me popullin shqiptar, ndërsa premtoi edhe ndërtimin e 500 shtëpive të reja për të prekurit. Rama do të këtë takimi me biznesmenë të shumtë nga Turqia për të mbledhur ndihma për rindërtimin e sonatave të prekura nga tërmeti në vendin tonë.

11 Comments

  1. Rama sot duhet te bej uren para erdoganit per Te mar premtimin 2 permendore Te besnikve te vrar Te erdoganit 1 ne Dürres e 1 ne Lac plus hapjen e shkollave fetare ne Shqiperi

    1. Po pate gjo me fetaret, ik bashkoju rilindjes komuniste, se atje te morin per partizone te sekularizmit enverist e ta bojne ate heqjen e vules

    2. kujton se je ke mero kurva ku mblidhen gjithe kurvat grekokomuniste o te qifsha ropt?
      motrat dhe grate gjithe kurvave grekokomuniste qe kerkojne ndasi fetare dhe krahinore .

  2. Mos bini preh e antishqiptareve qe duan veç te na ndajne , toleranca jone nderfetare eshte nje nga virtytet e shqiptareve . Rrofshin Myslimanet , Rrofshin Ortodokset , Rrofshin Katoliket . Rrofshin Shqiptaret pa dallim feje , krahine dhe ideje .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu