• |
ide | kryesore

Aktivistja nga Afrika e Jugut shpallet ‘Miss Universe 2019’

Paparazzi, Slider

Emri i saj është Zozibini Tunzi dhe është 26 vjeç.

Me këmbët shumë të gjatë me një buzëqeshje që të le pa frymë Zozibini Tunzi shpallet ‘Miss Universe 2019’ në mesin e 89 vajzave që konkuronin nga e gjithë bota. Zozibini është një aktiviste e angazhuar për të luftuar dhunën ndaj grave dhe stereotipeve gjinore.  Në garën për çmimin e parë ajo konkuronte me Miss Miss Porto Rico, Madison Anderson dhe Miss Mexico, Sofia Arag Sofn përkatësisht të dyta dhe të treta në renditje.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu